خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در رويداد کندهار ٩ تن به شمول چهار حمله کننده کشته شد

در رويداد کندهار ٩ تن به شمول چهار حمله کننده کشته شد

Oct 31, 2011 - 08:50

شهر کندهار (پژواک، ٩ عقرب ٩٠): درگيرى که صبح امروز در شهر کندهار آغاز گرديده بود، بعد از پنج ساعت، با کشته شدن چهار حمله کننده ،چهار محافظ افغان وآمر حوزه ششم  به پايان رسيد .

يک گروپ حمله کننده گان انتحارى، که با سلاح ثقيل و خفيف مجهز بودند، حوالى ساعت 6صبح امروز (٩ عقرب) بر ساختمان يک مؤسسه در منطقۀ شهر نو مربوط ناحيۀ دوم شهر کندهار حمله نمودند.

مل پاسوال عبدالرازق قوماندان امنيۀ کندهار، بعد از ظهر امروز در يک نشست خبرى گفت که يک حمله کننده، موتر مملو از مواد منفجرۀ خود را در نزديکى ساختمان کميشنرى عالى ملل متحد در امور پناهنده گان (يو ان اچ سى آر)، منفجر نمود.

وى افزود که در نتيجۀ اين انفجار، يک ديوار ساختمان تخريب گرديد و سه حمله کنندۀ ديگر که با اسلحه و بمبهاى دستى مجهز بودند، به ساختمان يادشده داخل شدند.

به گفتۀ قوماندان امنيه، اينکه در اين ساختمان يک تعداد محافظين نيپالى مستقر بودند؛ از اين رو نيروهاى امنيتى به بسيار احتياط ميجنگيدند و بعد از پنج ساعت، هرسه حمله کننده را به قتل رساندند.

مل پاسوال عبدالرازق علاوه کرد که دراين درگيرى، چهار محافظ افغان مؤسسۀ يادشده، و  همچنين آمر حوزۀ ششم امنيتى کشته شده و دو فرد ملکى ديگر مجروح گرديده است.

نامبرده افزود که از حمله کننده گان، سه ميل کلاشنکوف، ٣٠ عدد شاجور و يک اندازه بمب هاى دستى به دست آمده است.

قوماندان امنيه، راپورهايى را رد نمود که گويا در اين درگيرى، سه محافظ نيپالى نيز کشته شده اند؛ نامبرده گفت که به نيپالى ها، تلفات وارد نشده است.

وى علاوه کرد که مخالفين مسلح، توان درگيرى در ولسوالى ها را از دست داده و حالا با فشار خارجيها، به هدف اينکه خود را فعال نشان بدهند، در شهر عمليات ميکنند.

 قارى يوسف احمدى سخنگوى طالبان ميگويد که در حملۀ امروزى، ٢١ سرباز داخلى و خارجى را به شمول يک افسر پوليس به قتل رسانده اند.

گفتنى است که هفتۀ گذشته، بر ساختمان تيم بازسازى ولايتى شهر کندهار نيز حملات انتحارى صورت گرفت؛ که درنتيجۀ آن صرف چند تن مجروح شدند.

در آن رويداد نيز چهار حمله کننده به قتل رسيدند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement