خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان طالب رها شده از زندان بگرام دوباره به جنگ رفت

قوماندان طالب رها شده از زندان بگرام دوباره به جنگ رفت

May 20, 2014 - 14:32

میدان شهر(پژواک، ٣٠ ثور ٩٣): قوماندان طالب رها شده از زندان بگرام، آمادگی اش را بار دیگر براى رفتن به خط جنگ اعلام کرد.

مقامات در ولایت میدان وردک می گویند که مولوی امین الله قوماندان طالب گرفتار شده در سال ١٣٩١ از سوی نیروهای امنیتی کشور، چند روز پیش از زندان بگرام رها شد.

منبع می گوید که وی، شب گذشته در یک نشست مخفی در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک، بار دیگر به همقطارانش آمادگی خود را برای رفتن در خط اول جنگ و مبارزه علیه نیروهای افغان و بین المللی اعلام کرد.

یک منبع موثق در ولایت میدان وردک، بتاریخ ٣٠ ثور به آژانس خبری پژواک گفت که مولوی امین الله، در گذشته از سوی طالبان ولسوال نرخ تعیين شده بود؛ اما دو سال قبل، از سوی نیروهای بین المللی گرفتار و در زندان بگرام زندانی شد.

منبع افزود که قوماندان مذکور، بعد از رهایی از زندان بگرام، دیروز درحالی به ولسوالی نرخ رسید که شماری از طالبان، برای خوش آمدگويی وی، با اسلحه سنگین و سبک فیرهای شادیانه کردند.

به اساس گفته منبع، آنها نمی دانند که قوماندان یادشده، چرا از زندان بگرام آزاد شده است.

منبع علاوه کرد که این قوماندان طالبان مسلح، دیشب در منطقۀ وروکی شاه کابل ولسوالی نرخ، در منزلش با شماری از طالبان جلسه نموده و بار دیگر در برابر نیروهای افغان و بین المللی، اعلان جنگ نمود.

عطاءالله خوکیانی سخنگوی والی میدان وردک، رهایی مولوی امین الله را تايید کرد. 

اما اینکه نامبرده شب گذشته جلسه نموده و اعلان جنگ کرده است، خوگیانی اظهار بی خبری کرد.

قابل یادآوری است که به اساس حکم حامد کرزی بخاطر بررسی دوسیه های بندیان زندان بگرام، طی چند ماه بیش از 600 رندانی از زندان بگرام رها شده اند.

اما نیروهای امریکایی مستقر درافغانستان، از رهایی زندانیان مذکور انتقاد کرده و گفته اند که این زندانیان، دوسیه های جرایم و هراس افگنی داشتند.

ولی کمیسیون یادشده ادعا می کند که آنها بيگناه نگهداری می شدند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement