خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امنيت ملى رابطۀ مسلميار و برادر او با سازمان دهنده گان حملات انتحارى را رد کرد

امنيت ملى رابطۀ مسلميار و برادر او با سازمان دهنده گان حملات انتحارى را رد کرد

May 12, 2015 - 14:43

 کابل (پژواک، ۲۲ ثور٩٤):رییس امنیت ملی ننگرهار؛ رابطۀ مسلميار رییس مشرانو جرگه و برادر او با سازمان دهنده گان حملات انتحارى را رد می‌کند و می‌گوید شخصى که در منزل برادر مسلميار بازداشت شده بود، بى گناه ثابت شده است.   

حاجى ظاهر قدير معاون اول ولسى جرگه ونماينده مردم ننگرهار در اين جرگه و محمد نعیم لالی حمیدزی نماینده مردم کندهار در ولسى جرگه روز چهارشنبه (١٦ ثور) گفته بودند، فردى که حمله انتحارى ٢٩ حمل در شهر جلال اباد و حمله بر انگيزه شينوارى عضو شوراى ولايتى ننگرهار را سازماندهى کرده بود، از خانه برادر فضل هادى مسلميار رييس مشرانو جرگه از چنگ نيروهاى امنيتى فرار کرده است.

انگيزه شينوارى در اواخر ماه دلو سال گذشته در يک انفجار ماين جان باخت و در حمله ٢٩ حمل در مقابل کابل بانک در شهر جلال آباد ٢٢ تن کشته و حدود ٥٠ تن ديگر زخم برداشتند. 

مسلميار اين ادعا ها را بى اساس خوانده  گفته است که دولت بايد در اعاده حيثيت او اقدام کند، در غير آن خود او دست به کار خواهد شد و نام قاچاقچيان مواد مخدر در ننگرهار را افشا مى کند.   

جنرال حسام الدين حسام معاون اول امنيت ملى، محمدحنيف گرديوال سرپرست ولايت ننگرهار، پاسوال فضل احمد شيرزاد قوماندان امنيه ننگرهار و برید جنرال داد محمد خان رییس امنیت ملی اين ولايت امروز به مشرانو جرگه فراه خوانده شده بودند تا در مورد ادعاهاى يادشده توضيحات بدهند.

 رييس امنيت ملى ننگرهار گفت:"هیچ نوع اسناد و شواهدی وجود ندارد که برادر و یا خانواده مسلمیار صاحب با انتحار کننده گان رابطه داشته باشد ."

موصوف خاطر نشان کرد که نيروهاى امنيت ملى به اساس اطلاعات يک تن را در شب ٩ بر ١٠ در منزل يونس برادر مسلميار در جلال آباد بازداشت نموده بود اما بعد از ٤٨ ساعت رها شد زيرا اين فرد، فرد مورد نظر امنيت ملى نبود.

وى گفت که نيروهاى امنيت ملى به تاريخ ١٣ ثور سه تن را به اتهام دست داشتن در حمله بر انگيزه و حمله انتحارى در مقابل کابل بانک در شهر جلال آباد در مربوطات ولسوالى بهسود اين ولايت بازداشت نموده اند. 

همچنان او علاوه کرد که بعد از اين دو تن ديگر نيز در ارتباط به حملات يادشده بازداشت شده و در مقابل رسانه ها به جرم خود اعتراف نموده اند.

موصوف گفت منازلى که اين پنج تن در آن بازداشت شده مربوط به مسلميار و برادر او نمى شود.

جنرال حسام الدین حسام معاون اول ریاست عمومی امنیت ملى نیز ارتباط مسلمیار و برادر او با دهشت افگنان را رد کرد و گفت که نباید یک مجلس شوراى ملى در برابر مجلس ديگر اين شورا قرار گیرد.

پاسوال فضل احمد شیرزاد قوماندان امنیه این ولایت نیز اتهامات علیه مسلميار و برادر او را رد کرد و گفت که از بازداشت کسى در منزل برادر مسلميار آگاهى ندارد چون  اين عمليات از سوى امنيت ملى راه اندازى شده بود.

محمد حنیف گردیوال سرپرست ولایت ننگرهار نیز گفت که تاکنون نیروهای امنیتی هیچ نوع گزارشی مبنی بر دست داشتن مسلميار و برادر او با انتحار کننده ها را دريافت نکرده و از بازداشت فردى در منزل برادر مسلميار نيز آگاهى ندارد.

محمد علم ایزدیار معاون اول مشرانو جرگه از اعضای شورای ملی خواست که مسایل شخصی و رقابت های فردی و محلى را کنار بگذارند و توجه به وحدت ملی کشور داشته باشند .

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement