خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يونايتد بانک پاکستان قرضه پشتنی‌بانک افغانستان را نمی‌پردازد

يونايتد بانک پاکستان قرضه پشتنی‌بانک افغانستان را نمی‌پردازد

Jun 27, 2015 - 14:26

کابل (پژواک، ٦سرطان ٩٤): يونايتد بانک پاکستان، از پرداخت سى و يک ميليون کلدار قرضه پشتنی‌بانک افغانستان، خودداری می‌کند.

احمدشکيب مستغنى سخنگوى وزارت امور خارجۀ افغانستان، به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين مورد، يک مکتوب پشتنی‌بانک را اخيراً دريافت کرده است.

موصوف در اين مورد جزييات بيشتر ارايه نکرد، و بدون اينکه اقدامات بعدى وزارت خارجه را درپيوند بااين موضوع مشخص سازد، تماس پژواک را قطع و با ده ها مرتبه تماس بعدى پژواک پاسخ نداد.

اما به اساس گزارش روزنامه هشت صبح، مکتوب يادشده پشتنى بانک، به تاریخ بیست‌ و ‌پنجم جوزای سال جاری به وزارت امور خارجه  فرستاده شده است.

براساس این گزارش، پشتنی‌بانک در سال ۲۰۰۶ میلادی، مبلغ سی ‌و ‌یک میلیون کلدار به یونایتد بانک پاکستان قرضه داده؛ اما حالا این بانک پاکستانی از پرداخت این پول به پشتنی‌بانک، خودداری می‌کند.

منبع نوشته است که این قرضه، برای هشت سال با تکتانۀ سالانه یازده درصد توسط پشتنی بانک، به یونایتد بانک پاکستان داده شده بود و در ماه جون سال ۲۰۱۴ مدت این قرضه به پایان رسیده است.

پشتنی بانک، در مکتوب خود از وزارت امور خارجه خواسته تا از راه‌های دیپلماتیک، این بانک را در گرفتن قرضه‌اش از یونایتد بانک پاکستان همکاری کند.

مسوولان پشتنى بانک، مکتوب يادشده را تاييد نموده و گفته اند که اين اداره نيز پيش از اين، چندين بار از طريق تماس با يونايتد بانک، تلاش حصول قرضه يادشده را نموده؛ اما يونايتد بانک، اين کار را نکرده است.

پشتنی‌بانک، از جمله قدیمی‌ترین بانک‌های دولتی است که در سال ۱۳۳۳ خورشیدی در زمان حاکمیت محمدظاهر(شاه سابق افغانستان)، تاسیس شده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement