خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: هر کدام ما باید در پاکی و نظافت شهر سهم بگیریم

غنی: هر کدام ما باید در پاکی و نظافت شهر سهم بگیریم

Mar 28, 2016 - 16:36

کابل (پژواک، ٩حمل ٩٥): رييس جمهور، در آغاز برنامۀ تنظيف شهر کابل گفت که بخاطر بررسی تصفیۀ تخنیکی زباله ها، يک شرکت بین المللی انتخاب می شود تا زباله ها به صورت اساسی تصفیه و در صورت به دست آوردن امکانات از زباله ها، انرژی نیز تولید شود.

در خبرنامه دفتر سخنگوى رييس جمهور آمده است که محمد اشرف غنى، برنامۀ تنظیف شهر کابل از وجود کثافات را امروز از منطقه بی بی مهروى شهرکابل رسماً آغاز کرد.

وى حین آغاز این برنامه گفت: «یکی از شکایات عمدۀ هموطنان ما در شهر کابل، مشکل زباله ها است و این برنامه در مشوره و هماهنگی با وکلای گذر و بزرگان شهر کابل، روی دست گرفته شده است.»

وى افزود که امروز برای حل مشکل کثافات نواحی شهر کابل و ولسوالی بگرامی، اولین قدم برداشته شد.

به گفته او در گام دوم، بخاطر بررسی تصفیه تخنیکی زباله ها، از چهار شرکت معتبر بین المللی، یکی از آنها انتخاب می شوند تا زباله ها به صورت اساسی تصفیه گردد و در صورت به دست آوردن امکانات از زباله ها، انرژی نیز تولید شود.

رئیس جمهور کشور گفت: «در گام سوم، ترتیبات گرفته شده است تا در برنامه کار برای صلح بخاطر پاک کردن دوامدار کابل، یک قوه خاص انسجام داده شود که آنرا در مرحله بعدی اعلام می کنیم.»

همچنان به گفته رييس جمهور، گام چهارم سهم سکتور خصوصی است که طرح های آنها مورد بررسی قرار دارد و به صورت ناحیه وار، مورد تطبیق قرار خواهد گرفت؛ و در گام پنجم سهم گیری شهروندان بخاطر تنظیف شهر کابل در چارچوب برنامه همبستگی شهری مهم است تا هر گذر کابل، دارای یک پروگرام منسجم باشد که مردم گردهم آیند و سهم خویش را ادا کنند.

رئیس جمهور افزود: «هر کدام ما باید کوچه، گذر، ناحیه و شهر را از خود بدانیم و در پاکی و نظافت آن سهم بگیریم؛ پیام من به همشهریان کابل این است که پس از پایان مشورت ها با وکلای گذر و بزرگان شهر کابل، طی چند مرحله مشکلات اساسی شهر کابل را در عرصه های مختلف حل خواهیم کرد  و در سال جاری، همشهریان کابل و ولایات همجوار، شاهد یک تحرک عمده خواهند بود. »

رئیس جمهور از مردم و رسانه ها خواست تا برنامه تنظيف شهر را نظارت نموده و با مشاهده سهل انگاری و یا کدام مشکل دیگر، وی را در جریان قرار دهند.

منبع نوشته است که به اساس فیصله رئیس جمهور در شورای عالی اقتصاد، کابل در چند مرحله باید از وجود کثافات پاک کاری شود و این برنامه به صورت دوامدار جریان پیدا می کند.

همچنان به اساس فیصله اين شورا، قوای کار که به تازه گی در چوکات وزارت فوایدعامه ایجاد شده است، نیز یکبار در هر ربع، در این برنامه همکاری می کند.

درخبرنامه آمده است که در اين برنامه، رييس جمهور را محمود بليغ وزیر فوایدعامه و محمد اسلم اکرمى سرپرست شاروالی کابل، همراهی می­کردند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement