خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"کمک ۱۶۷۳ موترهاموى گامى به سوى خودکفایی نیروهای امنیتی است"

"کمک ۱۶۷۳ موترهاموى گامى به سوى خودکفایی نیروهای امنیتی است"

Aug 03, 2016 - 16:33

کابل (پژواک، ۱٣ اسد۹۵): وزارت دفاع ملى افغانستان، از کمک بيش از ١٦٠٠عراده موترهاموى از سوى امريکا به نيروهاى امنيتى کشور، استقبال نموده آنرا گامى به سوى خودکفايى اين نيروها خواند.

 برخى رسانه هاى خارجى گزارش داده اند که ايالات متحدۀ امريکا تا ختم سال آيندۀ ميلادى ۱۶۷۳ عراده موتر هاموی را که ارزش مجموعى آن به ۳۵۶ میلیون دالر امریکایی مى رسد، به نيروهاى امنيتى افغانستان مى دهد.

برید جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی، به آژانس خبرى پژواک گفت که ايالات متحده، چند روز پيش قرارداد ساخت اين موترها را با يک کمپنى اى ام جنرال( EM General) امضا کرده است.

 موصوف اين اقدام ايالات متحده را گامى ديگر به سوى خودکفایی نیروهای امنیتی افغان خواند و از آن استقبال کرد.

اين در حالى است که اخیراً سیگار یا اداره بازرس ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان، در گزارشی یادآور شده است که نیروهای امنیتی افغانستان مشکلات حل ‌ناشدۀ زیادی دارد.

این اداره گفته بود با وجود آن که وزارت دفاع امريکا ۱۷ میلیارد دالر برای فراهم ‌سازی جنگ‌ افزار، مهمات و تجهیزات نظامی برای نیروهای امنیتی افغانستان هزینه کرده؛ اما هنوز مشکلات این نیروها  حل ناشده باقی است.

سیگار گفته بود که از میان ۱۷ میلیارد دالر، ۱۳ میلیارد آن برای تجهیز ارتش و ۴.۲ میلیارد آن برای تجهیز پولیس افغانستان هزینه شده است.

قابل ذکر است که براساس پیمان استراتژیک میان کابل و واشنگتن، امریکا متعهد شده است که سالانه چهار میلیارد دالر، به نیروهای امنیتی افغانستان کمک کند.

ايالات متحدۀ امريکا در کنار نيروهاى امنيتى، بزرگترين تمويل کنندۀ بخش هاى انکشافى افغانستان نيز مى باشد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement