خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملات اخير سال جارى ميلادى در کابل ١١٣۷ تن کشته و زخمى شدند

در حملات اخير سال جارى ميلادى در کابل ١١٣۷ تن کشته و زخمى شدند

Aug 25, 2016 - 14:54

کابل (پژواک،٤ سنبله ٩٥): حمله بر پوهنتون امريکايى درکابل ٥۸ تن را کشته و زخمى ساخت که با آن در نتيجۀ ٢٣ حمله در جريان سال جارى ميلادى در کابل، رقم کشته شدگان و زخميان به ١١٣۷ تن بالغ گرديد.

پوهنتون امريکايى افغانستان در مربوطات حوزۀ ششم امنيتى واقع منطقه دارالامان شهرکابل شام گذشته مورد حملۀ گروهى انتحارى قرار گرفت.

مسوولين مى گويند، در اين حمله ٧ محصل، دو محافظ پوهنتون، يک محافظ انستيتيوت نابينايان و سه پوليس کشته شده و ٤٥ تن ديگر که ٣٠ تن آن محصل، متباقى پوليس و افرادى ديگر اند زخم برداشته اند.

يک حمله کننده نخست در دروازۀ پوهنتون موتر بم را منفجر ساخت و دو تن ديگر آنها حوالى ساعت چهار صبح امروز توسط نيروهاى امنيتى از پا درآمدند.

مسووليت اين حمله را تاکنون کسى به عهده نگرفته است.

گزارش هاى آژانس خبرى پژواک نشان مى دهد که در جريان سال جارى ميلادى اين ٢٣ مين حمله درکابل است که صورت ميگيرد.

بر بنياد گزارشها، درجريان سال روان ميلادى پيش از حمله برپوهنتون متذکره درکابل ، در ٢٢ حملۀ مسلحانه انتحارى  و ماين گزارى ها  ٢۷٣ تن کشته شده و ٨۰۶ تن ديگر زخمى شده اند.

از جملۀ ٢٣ حملۀ متذکره، ١٣ آن حملات انتحارى بودند.

گزارش ها نشان مى دهد که ٩٣ قربانيان حملات يادشده در حملاتى انتحارى جان باخته اند.

شايان ذکر است که از حملات متذکره سه حملۀ آن خيلى مدهش بود و ٦٣ درصد تلفات نيز در پى سه حمله يادشده بوقوع پيوسته است.

از جمع سه حملۀ متذکره، خونين ترين آن حمله بر رياست محافظت رجال برجسته بود که به تاريخ اول ثورسال جارى صورت گرفت که در پى آن ٦٤ تن جان باخت و ٣٤٧ تن ديگر زخمى شدند.

به تعقيب آن حمله در چهارراهى دهمزنگ درکابل بود که مظاهره کنندگان جنبش روشنايى را به تاريخ ٢ اسد هدف حمله انتحارى قرار داد که در اين حمله ٨١ تن کشته و ٢٣١ تن ديگر جراحات برداشتند.

 همچنان به تاريخ دهم سرطان در قلعه حيدرخان مربوط ولسوالى پغمان کابل بر کاروان منسوبين فارغ شده اکادمى پوليس ميدان وردگ  حمله سوم مدهش صورت گرفت که ٣٧ تن در آن جان باخت و ٤٠ تن ديگر زخمى شدند.

مسووليت حملۀ چهارراهى دهمزنگ را گروه داعش به عهده گرفت، اما مسووليت حملات متباقى را گروه طالبان مسلح پذيرا شده اند اما در جمع حملات متذکره، مسووليت برخى حملات را کسى بدوش نگرفته است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement