خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کندزى: اکادمى پوليس ننگرهار به نام زرور زاهد مسمى گردد

کندزى: اکادمى پوليس ننگرهار به نام زرور زاهد مسمى گردد

Sep 19, 2016 - 16:29

جلال آباد (پژواک، ٢٩سنبله٩٥): سليم خان کندزى والى ننگرهار، از رييس جمهور اشرف غنى و وزارت امور داخله خواست که مرکز تعليمى پوليس ننگرهار، به نام زرور زاهد مسمى گردد.

کندزى، اين پيشنهاد را به تاريخ ٢٩ سنبله، در مراسم فاتحۀ زرور زاهد قوماندان امنيۀ سابق ولايت ننگرهار مطرح کرد.

زرور زاهد، هفتۀ گذشته در ولسوالى حصارک اين ولايت، در اثر يک انفجار جانش را از دست داد.

در مراسم فاتحه خوانى نامبرده؛ سران قومى ننگرهار، مسوولين دولتى، نمايندگان مردم در شوراى ملى، اعضاى شوراى ولايتى ننگرهار، منسوبين امنيتى و دفاعى و شمارى از سربازان اشتراک ورزيده بودند.

والى ننگرهار، زرور زاهد را يک شخص وطندوست ياد کرد و افزود که نامبرده، هميشه براى حراست از کشور، آمادۀ قربانى بود و بالاخره جان خود را فدا کرد.

والى علاوه کرد: "جنرال زاهد زمانيکه به ننگرهار آمد، اوضاع امنيتى خيلى خراب بود؛ در روز دوم وظيفه اش به شينوار رفت و در آنجا با داعش به جنگ پرداخت، با نظاميان پاکستان به متانت جنگيد و براى دفاع از مردم حصارک، به حصارک رفت که زندگى اش را از دست داد."

سليم خان کندزى، از رييس جمهور غنى و وزارت امور داخله خواست تا مرکز تعليمى پوليس ننگرهار را به نام زاهد نامگذارى نمايند تا سربازان ديگر هم، از جانفشانى وى عبرت بگيرند.

همچنان فضل هادى مسلميار رييس مشرانوجرگه نيز در مراسم فاتحۀ زرور زاهد اشتراک ورزيده بود، موصوف  نيز  زاهد را يک سرباز وطندوست و واقعى عنوان کرد.

نامبرده در حاشيۀ نشست، درجريان گفتگو با خبرنگاران گرچه مستقيماً چيزى نگفت؛ اما به طور غيرمستقيم، شبکه استخباراتى پاکستان (ISIinfo-icon) را در قتل هر افغان به ويژه کشتن زرور زاهد، دخيل دانست.

رييس مشرانوجرگه، از طالبان مسلح خواست تا با روند صلح يکجا شوند.

موصوف افزود: "بدون صلح، کشور پيشرفت کرده نمى تواند؛ من منحيث خدمتگار اين کشور از آنها مى خواهم تا از برادرکشى دست بردارند و با پروسۀ صلح يکجا شوند."

همچنان حاجى پشتون برادر مل پاسوال زرور زاهد قوماندان پيشين ننگرهار؛ از مردم، والى و مسوولين ديگر امنيتى ننگرهار، ابراز امتنان کرد که با همکارى و راهنمايى هاى خود، زرور زاهد را به مقام قهرمانى رساندند.

 موصوف افزود: "شهيد زاهد، کدام قهرمانى ويژه را به جا نگذاشته است، بلکه تعهدات سپرده شده با مردم ننگرهار را به سر رساند که در روز نخست اجراى وظيفه اش، در عرصۀ تامين امنيت سپرده بود؛ نامبرده به شما گفته بود که سرش را در کف دستش گرفته ؛ اما از کشورش هرگز نمى گذرد، و چنين کرد."

حاجى پشتون، همچنان گفت که در روز عرفه، از زرور زاهد خواسته بود که عيد را درمنزل خود سپرى کند؛ اما نامبرده برايش گفته بود که منسوبين امنيتى حصارک که درگير جنگ بوده اند، بايد به رخصت بروند، و خودش آنجا رفت.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement