خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شش گروگان گرفته شده در ولسوالى جلريز آزاد گرديدند

شش گروگان گرفته شده در ولسوالى جلريز آزاد گرديدند

Oct 27, 2016 - 13:34

باميان (پژواک،٦ عقرب ٩٥):شش تنى که بخاطر آزاد ساختن ١١ مسافر ربوده شده درلسوالى جلريزولايت ميدان وردک به گروگان گرفته شده بودند با وساطت متنفذين و موسفيدان قوم آزاد شدند و همزمان با آن مسير جلريز نيز بروی ترافيک باز گرديد.

افراد مسلح  ناشناس حدود يکماه قبل ۱۱ مسافر را در منطقه زيوالات ولسوالی جلريز ربودند وبجای نامعلومى انتقال دادند و در عکس العمل بااين آدم ربايى،شمارى از افراد بنام خيزش مردمى مسلح شدند و راه  را بروی عابرين به علت ناامنی مسدود نمودند .

پس از گذشت حدود ٢٠ روز، افراد مسلح بنام خيزش مردمى دست به اقدام مسلحانه زده و از منطقه زيوالات ولسوالى جلريز شش تن را ربودند و هشداردادندتا زمانيکه ١١ مسافر ربوده شده رها نگردند آنان اين شش تن را آزاد نخواهند ساخت.

څارمن محمد جمال سجاد قوماندان امنيه ولسوالی جلريز به آژانس خبرى پژواک گفت که به دنبال اين آدم ربايى ها متنفذين  جلريز تلاش نمودند تا با متنفذين ولسوالى هاى بهسود اول و دوم و جبهه خيزش مردمی از طريق گفتگو اين مشکل را حل نمايند که بالاخره اين نشست ها نتيجه مطلوب داشت .

وى افزودکه دو روز قبل  ۱۱ تن مسافر که يکماه قبل درمنطقه  زيوالات ربوده شده و به مرکز ولايت ميدان وردک انتقال شده بودند ازاد گرديدند وعصر روز گذشته شش تن از ساکنين منطقه زيوالات که در اسارت جبهه خيزش مردمی بودند به مسوولين حکومتی ومتنفذين جلريز تسليم داده شدند.

موصوف  ميگويد که همزمان با رهايى شش گروگان ؛ مسير جلريز نيز به روى ترافيک باز گرديد.

اين مقام امنيتى ولسوالى جلريز دليل نا امنی وگروگان گيری در ولسوالی جلريز را ضعيف بودن طالبان عنوان کرد وگفت که طالبان توان مقابله رويارويى با نيروهاى امنيتى را ندارد به همين علت دست به ايجاد اختلافات قومى  و اختطاف ها مى زنند.

قوماندان امنيه جلريز افزود: (( الحمد الله اين گروگان گيری با پا در ميانی متنفذين وموسفيدان ولسوالی های جلريز، بهسود ودايميرداد به خير خاتمه پيدا کرد وگروگانان به فاميل هايشان  تسليم داده شدند. ))

در مراسم  بازگشايى شاهراه و آزادی گروگانان که در دشت يورد حصه اول بهسود انجام شد موسفيدان و بزرگان ولسوالى هاى حصه اول و دوم بهسود،دايميرداد و جلريز شرکت داشتند

قوماندان علی پور که در راس خيزش های مردمی قرار دارد به پژواک گفت هدف از گرفتاری ساکنين منطقه زيوالات، آزادی ۱۱ تن از مسافرين بوده که طالبان آنان را به گروگان گرفته بودند.

وی افزود: (( جبهه خيزش مردمی پس از ۲۰ روز کسانی را شناسايى نمودند که از نزديکان طالبان اند واين شش تن را برای رهايى گروگانان خود از زيوالات به اسارت گرفتند،ما خواهان تنش با مردم زيوالات نيستيم ولی اگر هميشه در منطقه ما سر بريده شود و مسافرين آزارو اذيت گردند جبهه خيزش مردمی بی تفاوت نخواهد ماند .))

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement