خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صديقى: پاکستان تلاش دارد که ذهنيت روسيه و ايران را در مورد طالبان تغيير دهد

صديقى: پاکستان تلاش دارد که ذهنيت روسيه و ايران را در مورد طالبان تغيير دهد

Dec 04, 2016 - 14:31

کابل (پژواک، ١٤ قوس٩٥): وزارت امور داخله مى گويد پاکستان در تلاش است که ذهنيت روسيه و ايران را در مورد طالبان مسلح تغيير دهد.

صديق صديقى سخنگوى وزارت امور داخله، به تاريخ (١٤ قوس) در يک مصاحبۀ اختصاصى با آژانس خبرى پژواک تصريح کرد که جنرال نيکولسن قوماندان نيروهاى امريکايى، در اظهارات اخير خود به اين موضوع اشاره کرده است.

جنرال نيکولسن، دو روز قبل طى يک نشست خبرى در وزارت دفاع امريکا(پنتگان)، ايران و روسيه را به حمايت از طالبان متهم کرد و گفت که اين کشورها مى خواهند به طالبان مسلح مشروعيت دهند.

او افزود: "دادن مشروعيت آشکار از سوى روسيه به طالبان مسلح، بالاى واقعيت ايستاد نيست، بلکه با استفاده از اين کار، مى خواهد که تلاش هاى حکومت افغانستان و ناتو را ضعيف کند و اين کار مفيد نيست. وضعيت در مورد ايران نيز همين طور است؛ روابط بين ايرانى ها و طالبان وجود دارد."

صديق صديقى وزارت امور داخله مى گويد که از اظهارات اخير جنرال نيکولسن، طورى آشکار مى شود که بعضى حلقات پاکستانى تلاش دارند که ذهنيت روسيه و ايران را در مورد طالبان تغيير دهند.

موصوف گفت که پاکستان در ١٦ سال اخير، نتوانست به اهداف خود برسد و حالا تلاش ها را آغاز نموده که ذهنيت کشورهاى ديگر را از طريق دروغ مبدل سازد و به حمايت از طالبان ادامه دهد.

صديقى افزود: "ما آرزو داريم که روسيه و ايران، به حمايت از نظام و مردم افغانستان طورى که در ١٦ سال گذشته انجام داده، ادامه دهد؛ با دروغ حلقات پاکستانى فريب نخورد و به حمايت خود از مبارزۀ برحق افغان ها عليه تروريزم ادامه دهد."

اخيراً ضمير کابلوف نمايندۀ خاص روسيه براى افغانستان، از روابط بين مسکو و طالبان مسلح خبر داده بود.

اظهارات موصوف، با واکنش شديد شوراى ملى در افغانستان مواجه شد.

مشرانوجرگه، اين موضوع را مداخلۀ روسيه در افغانستان خواند و آن را تقبيح کرد.

سخنگوى وزارت امور داخله، در مورد اظهارات جنرال ناتو در مورد فساد گفت که فساد، هنوزهم يک چالش بزرگ است.

به گفتۀ او، وزارت امور داخله يک سلسله اقدامات عليه فساد ادارى را به حمايت رهبرى حکومت برداشته و ارادۀ قوى عليه فساد دارد.

سخنگوى وزارت امور داخله گفت که يک اندازه تغييرات در بخش مبارزه با فساد به ميان آمده و اميدوار است که در ماه هاى نزديک، به مشکلاتى که جنرال نيکولسن از آن يادآور شده، رسيدگى صورت گيرد.

  جنرال نيکولسن قوماندان نيروهاى ناتو و امريکايى در افغانستان، در اين نشست گفته بود که نيروهاى افغان با مشکلات و چالش هاى شديد رهبرى و فساد مواجه اند.

او افزود که نظام اکمالات به نيروهاى افغان، غيرمنظم است و فساد در ارگان هاى امنيتى، باعث شده که نان، آب و مهمات به سربازان مستقر در پوسته هاى امنيتى به وقت نرسد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement