خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قسمتى از ميدان هوايى سابق شهر زرنج به پارک تفريحى تبديل مى گردد

قسمتى از ميدان هوايى سابق شهر زرنج به پارک تفريحى تبديل مى گردد

Mar 19, 2017 - 14:39

زرنج (پژواک، ٢٩حوت٩٥): براى جلوگيرى از غصب زمين و ايجاد فضاى سبز، قسمتى از ميدان هوايى سابق شهر زرنج به پارک تفريحى مبدل مى گردد.

محمد سميع والی نيمروز، به آژانس خبرى پژواک گفت که شهر زرنج، اکنون ميدان هوايی با معيارهای بين المللی دار، که هرنوع طياره ميتواند درآن نشست و پرواز نمايد؛ بناءً نياز به ميدان هوايى سابقه ديده نمى شود.

وی افزود: "ميدان هوايی جديد، در اثر توجه دولت و سعی و تلاش مسوولين محلی، به بهره برداری سپرده شد و تعدادی از افراد درتلاش اند تا زمين های ميدان هوايی سابق را غصب کنند؛ اما به هيچ کس اجازه داده نخواهد شد تا يک سانتی از زمين ميدان هوايی سابقه را تصرف کند."

والى نيمروز گفت که در گذشته ساحات پاک تفريحی، ازسوى زورمندان غصب شده و اداره محلى  کوشش دارد تا زمين های غصب شده، دوباره به کنترول دولت در آورده شود و ازسوىى هم، قسمتى از زمين ميدان هوايى سابق شهر زرنج، به يک پارک تفريحى مبدل مى گردد.

وى علاوه کردکه روند غرس ٥ هزار نهال دراين محل آغازشده و در تفاهم با مسوولين دولت مرکزى، کار ايجاد  و کار اين پارک به زودى تکميل خواهدشد.

محمد اکبر شريفی رييس اداره زراعت و مالدار ی نيمروز گفت که  ساحه ميدان هوايی،  ٢٣٥ جريب زمین است که قسمتی از آن برای پارک تفريحى اختصاص يافته و امروز ٢٠٠٠ نهال غرس شده و قسمتی ديگر برای نشست طياره های هليکوپتر و حالات اضطرار در نظرگرفته شده است.

وى علاوه کرد: "ما تلاش ميکنيم تا هشت هزار نهال دراين محل غرس کنيم؛ تا فضاى مناسب براى تفريح و جلوگيرى از گرد و خاک مهيا گردد."

امان الله نظری يکتن از باشندگان شهر زرنج گفت که در ولايت نيمروز، پارک تفريحى وجود ندارد و محلات تفريحى، يک نياز جدى به شمار مى رود و ولايت نيمروز بخصوص شهر زرنج محيط خشک سوزان و بدون آب و سبزه است.

وى افزود: "مردم زرنج، چون محل تفريحی ندارند، جهت گذراندن وقت خود بالای تپه های ريگ روان می  روند و از اينکه يک قسمتى از ميدان هوايى سابق، به پارک تفريحى مبدل مى شود، کار نيک است."

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement