خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طرفداران کامران عليزايى راه کابل-هرات را براى دومين روز مسدود کرده اند

طرفداران کامران عليزايى راه کابل-هرات را براى دومين روز مسدود کرده اند

Apr 09, 2017 - 13:36

هرات(پژواک، ٢٠ حمل ٩٦): ده ها تن از باشندگان هرات، براى دومين روز در واکنش به صدور حکم بازداشت شوراى ولايتى هلمند، شاهراه کابل- هرات را به روى ترافيک مسدود کرده اند.

ديروز ده ها تن از باشندگان هرات، به طرفدارى از کامران عليزايى رييس شوراى ولايتى اين ولايت، مظاهره کرد و موصوف را بى گناه خواندند.

مرکز عدلى و قضايى مبارزه با جرايم سنگين و فساد، دو هفته قبل رييس شوراى ولايتى هرات را به اتهام سوء استفاده از وظيفه، به دو سال زندان محکوم کرد.

رييس شوراى ولايتى هرات، متهم  شده که با سوء استفاده از وظيفه، با همراهى ٢٠ تن از  افراد مسلح خود به څارنوالى هرات به زور داخل شده و يک متهم را که قرار بود، با پرسش هاى فساد ادارى مواجه شود، با خود برده است.

عبدالقادر تيمورى باشنده شهر هرات، امروز(٢٠ حمل) به آژانس خبرى پژواک گفت که طرفداران رييس شوراى ولايتى، امروز نيز شاهراه  کابل- هرات را به روى ترافيک مسدود کرده اند.

او افزود: "راه ميدان هوايى را مسدود کرده اند، که همزمان با آن راه هاى ولسوالى انجيل و گذره نيز مسدود گرديده است."

مسعود يکى از باشندگان ديگر هرات نيز به پژواک گفت که افراد مسلح عليزى، شاهراه را در چهار راهى ولسوالى گذره مسدود نموده اند.

به اساس معلومات او، با مسدود شدن سرک در اين منطقه، شاهراه کابل – هرات، راه هاى قول اردوى ظفر، قوماندانى انصارى، ولسوالى هاى گذره و انجيل و راه ميدان هوايى نيز مسدود گرديده است.

افراد يادشده، از عليزايى خواستند که مشکل خود را با حکومت حل کند و به مردم مشکلات ايجاد نکند.

اين در حالى است که ديروز کامران عليزايى گفته بود که حکومت، بايد به خواسته هاى مظاهره کنندگان پاسخ مثبت دهد.

وى هشدار داد که اگر دولت به خواسته هاى شان پاسخ مثبت ندهد، راه هاى چند ولسوالى و شاهراه هرات – کندهار را نيز مسدود خواهند کرد.

جيلانى فرهاد سخنگوى والى هرات، به پژواک گفت که مظاهره، حق قانونى مردم است و ادارۀ محلى، خواست هاى معترضين را با حکومت مرکزى در جريان خواهد گذاشت.

اين در حالى است که روز گذشته نيز راه اسلام قلعه- تورغوندى از سوى طرفداران عليزايى مسدود شده بود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement