خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سنگرى: در ترينکوت با طالبان روس ها ديده شده اند

سنگرى: در ترينکوت با طالبان روس ها ديده شده اند

Apr 12, 2017 - 17:08

ترينکوت (پژواک،٢٣حمل ٩٦): قوماندان امنيۀ ارزگان مى گويد که در ترينکوت يکجا با طالبان روس ها ديده شده اند؛ اما والى اين سخن را رد مى کند.

مل پاسوال غلام فاروق سنگرى قوماندان امنيۀ ارزگان، به تاريخ ٢٣ حمل به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين اواخر، در ده کيلومترى شهر ترينکوت در صفوف طالبان، آموزگاران روسى مشاهده شده اند.

موصوف افزود که روس ها زيرنام کارکنان صحى آمده، به طالبان آموزش داده و با آنان کمک هاى نظامى انجام مى دهند.

سنگر افزود که درجمع ١١ روسى وارد شده به ارزگان، دو زن نيز شامل اند.

به گفتۀ موصوف، چهارطالب مسلح امنيت آنان را تامين مى کند و در مناطق مختلف به طالبان آموزش هاى نظامى را نيز فراهم مى کنند.

اميرمحمد بارکزى رييس شوراى ولايتى ارزگان نيز اين موضوع را تاييد نموده و گفت که چند ماه پيش در ده کيلومترى شهرترينکوت، در منطقۀ درفشان روس ها مشاهده شده اند.

وى علاوه کرد که باشندگان منطقه، روس ها را مشاهده کرده و سپس جريان را با شوراى ولايتى و قوماندانى امنيه در ميان گذاشته بود.

به گفتۀ موصوف، آنها تاسيسات نظامى را نيز فلمبردارى کرده اند، که طالبان مسلح از نيروهاى امنيتى تصرف کرده  بودند.

اما نظيرخروتى والى ارزگان گفت که چند ماه پيش، در شهرترينکوت در روزهاى نخست جنگ، چنين شايعات را شنيده که گويا درصفوف طالبان افرادى ديده شده اند که به زبان خارجى صحبت مى کردند.

اما نامبرده افزود که بعد ازتحقيقات معلوم شد که اين افراد روس ها نبودند.

طالبان اين اظهارات را رد مى نمايند.

ذبيح الله مجاهد سخنگوى گروه طالبان به پژواک گفت: "اين سخن بالکل حقيقت ندارد، ما همچو افواهات را رد مى کنيم؛ چنين اظهارات براى ايجاد تشويش و پروپاگند استخباراتى است."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement