خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"ده ها سرباز در مرکز ارزگان از هفت ماه بدينسو در محاصره قرار دارند"

"ده ها سرباز در مرکز ارزگان از هفت ماه بدينسو در محاصره قرار دارند"

Apr 16, 2017 - 16:07

ترينکوت (پژواک، ٢٧ حمل ٩٦): مردم و شوراى ولايتى ارزگان مى گويند که سربازان اردوى ملى در منطقۀ مهرآباد از مربوطات مرکز اين ولايت، از هفت ماه گذشته بدينسو در محاصره قرار دارند و اگر به زودى نجات نيابند، زندگى شان با تهديد مواجه خواهد شد.

بعد از آن که طالبان مسلح، حملات بر ترينکوت مرکز ولايت ارزگان را آغاز نموده اند، شمار زيادى از پوسته ها و قرارگاه هاى اردوى ملى، پوليس و نظم عامه را تصرف کرده اند.

اما صدها سرباز دو قرارگاه اردوى ملى درمناطق مهرآباد و خرما از مربوطات شهر ترينکوت، با طالبان مقاومت کرده اند؛ اما طالبان مسلح توانسته اند که بعد از مقاومت چند ماهه، قرارگاه خرما را بعد از کشتن ١٧ سرباز تصرف نمايند.

اما در قرارگاه مهرآباد، هنوزهم ده ها سرباز محاصره بوده و مصروف جنگ با مخالفين مسلح مى باشند.

يکى از باشندگان منطقۀ مهرآباد که از ذکر اسمش خوددارى کرد، به آژانس خبرى پژواک گفت که کندک اردوى ملى منطقۀ آنها که ده ها سرباز دارد، از هفت ماه گذشته بدينسو محاصره شده است.

او افزود که طالبان مسلح، چند بار براى تصرف اين قرارگاه  حمله کرده اند؛ اما تاکنون نتوانسته که اين کندک را تصرف نمايند.

به اساس معلومات منبع، طالبان مسلح چند بار موسفيدان منطقه را به کندک روان کرده و به آنها گفته اند که درصورت تسليم کردن کندک، آنها به شکل مصوون رها خواهند شد.

اما منبع افزوده است که قوماندان کندک، از تسليم شدن انکار کرده و به مقاومت خود ادامه مى دهد.

يکى از باشندگان ديگر، که به علت مشکلات امنيتى از ذکر اسمش  خود دارى کرد، به پژواک گفت که سربازان کندک مذکور، در وضعيت بد قرار دارد و در ابتدا براى چند روز مواد خوراکى نيز نداشته اند.

به گفتۀ موصوف، چند روز قبل مواد غذايى و ساير مهمات از طريق هليکوپتر انتقال داده شد.

عبدالعزيز يکى از باشندگان منطقۀ مهرآباد گفت که به علت جنگ بر اين قرارگاه، روزانه بر قريه و خانه هاى آنها مرمى اصابت مى کند.

موصوف از حکومت خواست که در منطقه عمليات انجام دهد و يا هم کندک را از مخالفين مسلح نجات دهد.

اميرمحمد بارکزى رييس شوراى ولايتى ارزگان نيز محاصرۀ هفت ماهۀ ده ها سرباز نيروهاى اردوى ملى در حومۀ شرق ترينکوت را قابل نگرانى خواند.

وى به آژانس پژواک گفت که اگر دولت، اين عده سربازان اردوى ملى را که به ده ها تن مى رسند، نجات ندهند، تمامى آنها با خطر مرگ مواجه خواهند شد.

او افزود که سهل انگارى مقامات نظامى و ملکى ارزگان، باعث شده که از هفت ماه گذشته بدينسو علاوه بر کندک ها، قرارگاه ها و پوسته هاى امنيتى به دست طالب سقوط کند.

بارکزى گفت که ده ها سرباز در منطقۀ مهرآباد محاصره شده و دولت تاکنون در اين مورد هيچ اقدام نکرده است.

اما مسوولان لواى اردوى ملى در ارزگان، اين را نمى پذيرند که ده ها تن از سربازان آنها در مهرآباد محاصره شده اند.

دوم بريدمن وحيدالله فضلى سخنگوى لواى چهارم پيادۀ اردوى ملى، به آژانس پژواک گفت که نيروهاى شان در منطقۀ مهرآباد محاصره نشده و نه هم ترس سقوط اين قرارگاه وجود دارد.

موصوف، نگرانى هاى مردم در اين مورد را بيجا خوانده و گفت که آنها نيروهاى خود را در منطقه به شکل دوامدار تجهيز و اکمال کرده اند.

دولت وزيرى سخنگوى وزارت دفاع ملى، به آژانس پژواک گفت که اين مشکل را، با لوى درستيز و رييس ارکان در جريان گذاشته است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement