خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: بند کمال خان وسیله آبرومندی افغانستان است

غنى: بند کمال خان وسیله آبرومندی افغانستان است

Apr 20, 2017 - 15:00

رزنج (پژواک،٣١حمل ٩٦):رييس جمهور غنى با افتتاح کار مرحله سوم بند کمال خان تاکيدکردکه مدیریت آب ها موجب همکاری است نه موجب نزاع که درچارچوب معاهدات و قوانین تنظیم میگردد.

محمداشرف غنی ريیس جمهورکشور صبح امروز در رأس یک هیات عالی رتبۀ دولتی به منظور افتتاح کار فاز سوم بند کمال خان به شهر زرنج ولایت نیمروز سفر کرد .رئیس جمهور و هیات همراه به محل افتتاح بند کمال خان در ولسوالی چهاربرجک رفتند و در مراسم افتتاح  اين پروژه اشتراک ورزیدند.

انجنیر محمد سمیع والی نیمروز،نقش رئیس جمهور کشور را در سازندگی و آبادانی کشور مهم خواند و از توجه وى نسبت به برنامه های انکشافی و زیربنایی قدردانی کرد.

علی احمدعثمانی وزیر انرژی و آب پیرامون ارزش و اهمیت بند کمال خان صحبت کرده گفت، امروز آرزوی ساکنین ولایت نیمروز که همانا آغاز کار بخش سوم بند کمال می باشد، برآورده شد.

وى علاوه کرد که کار بخش سوم بند کمال خان به ادامه تلاش های وزارت انرژی و آب در راستای مدیریت آبها و  بهره برداری از بندها می باشد که طی چهار سال تکمیل خواهد شد و یکی از دستاوردهای مهم حکومت محسوب میشود.

عثمانی گفت که این پروژه میتواند بیش از ٨٠ هزار هکتار زمین زراعتی را تحت پوشش آبیاری قرار دهد و زمینۀ اشتغال و کاهش فقر را فراهم سازد. وی نقش و همکاری مردم را در تطبیق پروژه های زیربنایی مهم و ارزنده خواند.

رئیس شرکت قراردادی این پروژه گفت، شرکت مجری آماده است که با ارايۀ خدمات ارزنده با استفاده از تجارب تخنیکی و تکنالوژی روز، کار این بخش بند کمال خان را به وجه احسن به پیش ببرد.

وی گفت که بند کمال خان برای افغانستان و منطقه حیاتی می باشد و تأثیر مثبت روی وضع اقتصادی و اجتماعی مردم خواهد گذاشت و تلاش میشود که برحسب مواد قرارداد؛ کار پروژه را  زودتر از زمان تعیین شده آن به پایۀ اکمال برساند.

محمداشرف غنى رييس جمهور کشور آغاز کار فاز سوم بند کمال خان را به همۀ مردم افغانستان بخصوص ساکنان نيمروز تبریک گفت و افزود که بندکمال خان، هدف و احیای سیستان باستان است که دوباره این منطقه را به مرکز تمدن مبدل خواهد ساخت.

وى علاوه کرد: (( بند کمال خان وسیله آبرومندی افغانستان است و با مدیریت آبها، دیگر آب های افغانستان هدر نخواهد رفت و آب سرمایه ما است و حکومت اراده قوی در زمینۀ تطبیق پروژه های بنیادی و اقتصادی را دارد.))

رئیس جمهور گفت، بند کمال خان وسیلۀ تحول و احیا است و بدون تکمیل شدن کار این بند، نیمروز متحول نخواهد شد، این پروژه موجب رفاه اجتماعی و اقتصادی مردم میگردد.

وى افزودکه پروژه های زیربنایی در اولویت برنامه های حکومت می باشد و مدیریت آب ها موجب همکاری است نه موجب نزاع که درچارچوب معاهدات و قوانین تنظیم میگردد.

اشرف غنى بر نقش فعال مردم در تطبیق پروژه های زیربنایی تأکید کرده از مردم خواست که در این زمینه دولت را همکاری همه جانبه نمایند.

وی گفت :" هرکس که به فکر ساختن افغانستان است قابل قبول مردم و دولت می باشد، اما کسانیکه به فکر بربادی افغانستان می باشند با آنها مقابله می کنیم زیرا مردم ما زندگی، آب، حیات و رفاه میخواهند و بربادی در اسلام جای ندارد."

رئیس جمهور به زنان ولایت نیمروز گفت، چادر تان از شمشیر و تنفگ تأثیرگذارتر است، آنهای را که برای بربادی وطن کمر بسته اند فرزند خطاب نکنید و برای شان اخطار دهید که از اعمال شوم شان دست بکشند.

غنى گفت: ((در طرح و تطبیق پروژه های مهم تعهد واضح وجود دارد و من از داکتر صاحب عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، داکتر محمد همایون قیومی مشاور در امور زیربناها و مسوولین وزارت انرژی و آب بخاطر تلاش های شان و همچنان از همکاری شرکای بین المللی در این راستا تشکری می نمایم.))

در این مراسم، درحضورداشت رئیس جمهور غنی، قرارداد آغاز کار فاز سوم بند کمال خان ازسوی رئیس عمومی کمپنی قراردادى و علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب به امضا رسید.

همچنان، عبدالغنی یک تن از بزرگان ولسوالی چهار برجک ولایت نیمروز به نمایندگی از مردم صحبت کرده گفت: (( خرسندیم که امروز از اثر توجه رئیس جمهور کار عملی فاز سوم بند کمال خان آغاز میگردد و ما از برنامه های حکومت حمایت میکنیم.))

در اخیر، شماری از بزرگان و متنفذین، دستار عزت را به سر رئیس جمهور گذاشتند و در امور حکومت داری برایش آرزوی موفقیت های مزید کردند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement