خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٤٨ هزار جريب زمين در ولايت نيمروز غصب شده است

١٤٨ هزار جريب زمين در ولايت نيمروز غصب شده است

Apr 24, 2017 - 14:46

زرنج (پژواک،٤ثور٩٦): مسوولان در ولايت نيمروز مى گويند که در چند سال گذشته ١٤٨ هزار جريب زمين، توسط ١٢٠٢ تن در اين ولايت غصب شده؛ اما در اين اواخر حدود ٢٧٠٠ جريب زمين غصب شدۀ دولتى، از زورمندان برگردانده شده است.

عزيزالله بصير رييس عدليۀ ولايت نيمروز، به خبرنگار آژانس خبرى پژواک گفت که براساس گزارشات ادارات مربوطۀ ولايت نيمروز، ١٤٨هزارجريب در ولسوالى هاى دلارام، چخانسور، خاشرود و مرکز ولايت توسط ١٢٠٢غصب شده است.

 اما وى افزود که در اثر تلاش مسوولان محلى، درسالهاى اخير ٢٦٠٠ جريب زمين زراعتى در ولسوالى چخانسور و حدود ٧١ جريب زمين هم در مرکز ولايت، از غاصبين پس گرفته شده و به ملکيت دولت درآمده است.

محمد اکبر شريفی رييس اداره زراعت، مالداری و آبياری نيمروز گفت که اين رياست، توانسته از چهارسال بدينسو ٢٦٦ جريب زمين غصب شده را از چنگ غاصبين درآورده و به ارگانهاى دولتى جهت اعماريک شفاخانه ٤٠٠ بستردولتى، اعماريک استديوم سه هزار نفرى و فارم جنگل دارى تسليم کند.

يک منبع اداره املاک نيمروز که نخواست نامش گرفته شود گفت که غصب زمين های دولتی، از سال ١٣٨٠هجری خورشيدی در نيمروز آغاز  شده است.

محمد سميع والى نيمروز نيز هشدار داده است که زمين هاى دولتى را از نزد غاصبين در هر سطح که باشد برمى گرداند.

ازسويى هم مولوی گل احمد احمدی عضو شورای ولايتی نيمروز به پژواک گفت: "ما نماينده های مردم در شورای ولايتی، از غصب زمين سخت نگران هستيم واز دولت بارها تقاضا کرديم که جلو غصب زمين  را جدی بگيرد.

امان الله عضو جامعه مدنی نيمروز نيز به اين باور است که ساحات سبز و تفريحی، در سال های گذشته از طرف زورمندان غصب و منازل رهايشی ساخته شده است.

وى افزود که دولت بايد تلاش کند تا ساحاتى که مربوط به اماکن عام المنفعه است را، از چنگ زورگويان بيرون کشد.

محمد سرور از بزرگان قومى در نيمروز نيز تاييد کرد که ساحات تفريحى در سالهاى گذشته، در شهر زرنج توسط زورمندان غصب و به ملکيت هاى شخصى شان درآمده است.

وى گفت: "ولايت نیمروز از ولايات خشک و سوزان است که متاسفانه محلات تفريحی ندارد و اکثر پارک های تفريحی آن غصب شده است؛ بايد زمين هاى غصب شده، از غاصبين برگردانده شود و به ساحات سبز و تفريحى مبدل گردد."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement