خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک کانال آبى در ولايت نيمروز به بهره بردارى سپرده شد

يک کانال آبى در ولايت نيمروز به بهره بردارى سپرده شد

Apr 26, 2017 - 12:04

زرنج (پژواک،٦ثور٩٦): يک کانال آبى، در ولسوالی چهار برجک ولايت نيمروز به بهره بردارى سپرده شد، که ٥٠٠٠ هکتار زمين را زير کشت قرار داده و نزديک به پنج هزار فاميل از آن مستفيد مى شوند.

محمد سميع والی نيمروز مى گويدکه با بهره برداری اين کانال، بيشتر زمين های زراعتی زير کشت خواهد رفت و زمينۀ اشتغال برای دهاقين بيشتر فراهم گرديده و در ايجاد محيط زيست سالم نيز موثر مى باشد.

انجنيرمحمد نبی محبوب رييس حوزه فرعی دريای هلمند پائينی زرنج گفت که با بهره بردارى اين کانال، ٥٠٠٠ هکتار زمين زير کشت خواهد رفت و نزديک به پنج هزار فاميل از آن مستفيد مى شوند.

وى افزودکه اين پروژه ٢٨٥ ميليون افغانى هزينه برداشته که از سوى بانک جهانى پرداخته شده و اين کانال ٢٩ کيلومتر طول دارد، که در چهار مرحله در دوسال ازسوى وزارت انرژى و آب ساخته شده است.

انجنيرداوود صافی معين وزارت انرژى و آب، از اهالی قريه خوابگاه ولسوالى چاربرجک  خواست تا در حفظ و مراقبت اين کانال، از هيچ گونه سعی و تلاش دريغ نکنند.

محمد باران از باشندگان منطقۀ خوابگاه ولسوالى چهاربرجک گفت که اعمار اين کانال، يکى از آرزوهاى ديرينۀ مردم محل بود.

وى افزود که به غير از زراعت، در اين منطقه هيچ کار و بار  ديگرى وجود ندارد و از سويی هم آب در اين محل، به مشکل به دست مى آيد و با احداث اين کانال، مردم مصروف کار شده و در رشد اقتصاد مردم مفيد خواهد بود.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement