خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یوناما : ٢٢٠٠ فرد ملکى درسه ماه گذشته کشته شده اند

یوناما : ٢٢٠٠ فرد ملکى درسه ماه گذشته کشته شده اند

Apr 27, 2017 - 08:51

  کابل (پژواک، ۷ ثور ۹۶): سازمان ملل، از کشته و زخمی شدن نزدیک به ۲۲۰۰ فرد ملکی، طی سه ماه گذشته خبر داده می گوید که گروه های مسلح مخالف، سبب ۶۲ درصد تلفات افراد ملکی در این مدت هستند.

درگزارش سه ماه نخست سال ٢٠١٧ اين اداره که امروز منتشر وکاپى آن به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده ، آمده است که در طی سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ به تعداد ۷۱۵ فرد ملکی کشته و ۱۴۶۶ زخمی دیگر مجروح شده اند که در مقایسه به سال گذشته میزان مرگ افراد ملکی دو درصد و جراحات پنج درصد کاهش یافته است.

به اساس این گزارش، در سه ماه نخست سال جاری دست کم ۲۱۰ کودک کشته و  کودک ديگر۵۲۵ مجروح به ثبت رسیده است که مبین سه درصد افزایش را با سه ماه نخست سال ۲۰۱۶ نشان می دهد.

بنابر معلومات منبع، در این مدت مرگ کودکان ۱۷ درصد افزایش؛ اما جراحت اطفال یک در صد کاهش یافته است، این درحالیست که مرگ و میر اطفال ۳۴ درصد مجموع تلفات ملکی را در سه ماه نخست سال تشکیل می دهد.

این نهاد بین المللی،  از افزایش تلفات ملکی به شمول کودکان و زنان به شدت نگرانی کرده می گوید که در این مدت ۲۴ درصد تلفات زنان ملکی افزایش یافته است که در بر  برگیرند ۸۸ کشته و ۱۸۵ زخمی می باشد.

براى خواندن متن کامل گزارش، در اينجا کليک نماييد....
 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement