Status message

خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: براى حل مشکلات مهاجرین افغان در ایران اقدام جدی می‌کنیم

عبدالله: براى حل مشکلات مهاجرین افغان در ایران اقدام جدی می‌کنیم

May 06, 2017 - 16:53

کابل (پژواک،١٦ثور٩٦): "ايران پاسپورت هاى خطى مهاجرین افغان و کارتهاى دانشجويان افغان مقيم آن کشور را فاقد اعتبار خوانده و گفته است که افغانها بايد پاسپورت هاى برقى و تذکره داشته باشند."

اين مطلب را شماری از نمایندگان مهاجرین افغان در ایران، در ديداربا داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور اظهار کرده اند.

درخبرنامه مطبوعاتى رياست اجراييه حکومت، که روز شنبه( ١٦ ثور)  به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که عبدالله امروز با شماری از نمایندگان مهاجرین افغان در ایران، دیدار و به استماع مشکلات آنان پرداخت.

در نخست، نمایندگان مهاجرین گفتند که اخیراً دولت ایران اعلام نموده است که بعد از این پاسپورت‌های خطی، قابل پذیرش نیست و دارندگان این پاسپورت‌ها هرچه عاجل باید پاسپورت‌های شان را برقی نمایند.

آنان شمار مهاجرین افغان که پاسپورت‌های خطی دارند را بیش از چهارصدهزار خانواده و بیش از یک میلیون نفر دانسته و از رییس اجراییه کشور خواستند تا به این جدی‌ترین مشکل آنان رسیدگی نماید.

این نمایندگان در همین‌حال افزودند که دولت ایران به دانشجویان افغان مقیم ایران نيز هشدار داده است که تا پانزدهم ماه ثور، کارت‌های آنان فاقد اعتبار بوده و باید تذکره داشته باشند.

درخبرنامه آمده است که مسئله زیارت حج و مستفید شدن مهاجرین افغان از آن، مسئله دیگری بود که نمایندگان مهاجرین افغان در ایران، با رییس اجراییه کشور در میان گذاشته و گفتند آن عده از مهاجرین افغان در ایران که کارت مهاجرت دارند، به محض خروج از آن کشور، کارت‌های شان فاقد اعتبار گردیده و اجازۀ ورود به آن کشور را نخواهند داشت.

آنان خواستار توزیع پاسپورت‌های موقت برای مهاجرین افغان مقیم ایران برای رفتن به حج گردیدند.

عبدالله ، پس از استماع سخنان و مشکلات نمایندگان افغان مقیم ایران، به آنان اطمینان داد که به مشکلات شان رسیدگی می‌شود و ساده‌ترین راه برای حل این معضل را، جا گزین نمودن پاسپورت‌های برقی با پاسپورت‌های خطی و کنونی دانست.

رییس اجراییه کشور، همچنان تاکید نمود که افزون بر صحبتی که با مقام‌های ایران برای حل مشکلات مهاجرین افغان در آن کشور می‌نماید، جلسه مشترکی را به روز یک‌شنبه با مسوولان وزارت‌های امور خارجه، داخله، مهاجرین و عودت کنندگان و ارشاد حج و اوقاف برگزار نموده و اقدامات لازم و جدی را روی‌دست خواهند گرفت.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement