خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"جنگجويان خارجى در بدخشان پايگاه بزرگ ايجاد کرده اند"

"جنگجويان خارجى در بدخشان پايگاه بزرگ ايجاد کرده اند"

May 14, 2017 - 14:52

کابل(پژواک، ۲۴ثور۹۶): يک عضو مشرانوجرگه که به تازگى از ولايت بدخشان ديدار کرده است، مى گويد که قريۀ خستک ولسوالى جرم بدخشان، به پايگاه امن تروريستان خارجى تبديل شده است.

گلالی اکبری نماينده مردم بدخشان در مشرانوجرگه، امروز در يک نشست خبری در شورای ملی گفت که دهشت افگنان خارجی در قريه خستک ولسوالی جرم، پايگاه يى را ايجاد و آنرا به نام وزيرستان دوم نامگذاری کرده اند.

او افزود که در اين پایگاه، بيش از يک هزار دهشت افگن خارجی حضور دارند که موجوديت آنها نه تنها برای بدخشان، بل برای کشورهای منطقه يک تهديد جدی به شمار می آيد.

 افزون برآن اين عضو مشرانوجرگه افزود که در این ولايت گروهای القاعده، داعش و طالبان مشترکا و در هماهنگی کامل؛ مصروف فعاليت های تخريبی و تروريستی می باشند که طالبان، از حمايت روس ها نيز برخور دار می باشند.

وی افزود: "اسناد و شواهد کافی وجود دارد که روس ها طالبان را در بدخشان حمايت می کنند تا عليه داعش بجنگند؛ اما نه حکومت افغانستان و نه هم روس ها به اين متوجه هستند که طالبان، داعش و القاعده با هماهنگی کامل مصروف فعاليت های تروريستی مى باشند."

موصوف موجوديت جنگجويان خارجی در ولايت بدخشان را نگران کننده خواند و گفت: "تنها به تصرف ولسوالی زيباک اکتفا نشود، هرچه زودتر بايد ولسوالی های يمگان و وردوج نيز بايد از وجود مخالفين مسلح تصفیه شود."

وی خاطرنشان ساخت که دهشت افگنان خارجی، تلاش دارند تا ولسوالی اشکاشم و واخان را که با پاکستان، چين و تاجکستان سرحد باز دارد تصرف نمايند؛ تا بتوانند کشورهای آسيای ميانه را زير تهديد قرار بدهند.

محمد علم ايزديار نايب اول ولسی مشرانوجرگه نيز در نشست امروز اين جرگه، از حکومت خواست تا هر چه عاجل به منظور تصفيه ولسوالی های بدخشان و مناطق مختلف ولايت کندز که در تصرف مخالفين مسلح دولت قرار دارد، دست به کار شوند .

به گفته او،  دوسال می شود که مردم کندز و ولسوالی های بدخشان، از نا امنی و جنگ رنج می برند و زندگی شان را با تشويش به پيش برده مى شود، حکومت مکلف است تا برای شهروندان کشور، امنيت را تامين نمايد.

اين درحالى است که روزگذشته، داکترعبدالله عبدالله رييس اجرايى حکومت، در  راس هياتی از مقام های حکومتی و شماری از نمايندگان شورای ملی، به ولايت بدخشان سفر نمود.

داکترعبدالله گفت که افغانستان، با تروريزم بين المللى از چهارگوشۀ جهان روبه رو است و تروريزم بين المللى، بيشتربه ولايت بدخشان تمرکز کرده است.

اما موصوف علاوه کردکه حکومت افغانستان، ارادۀ قوى براى تامين امنيت و سرکوب تروريزم دارد و شک و ترديد در عزم و ارادۀ حکومت در دفاع از کشور، نبايد وجود داشته باشد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement