خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دوکتورعبدالله : اگرامنيت با کنار رفتنم تامين شود؛حاضرم استعفا بدهم

دوکتورعبدالله : اگرامنيت با کنار رفتنم تامين شود؛حاضرم استعفا بدهم

Jun 03, 2017 - 23:32

کابل (پژواک ١٣جوزا٩٦): رييس اجرايى حکومت ميگويد که اگر امنیت با کنار رفتن او تأمین شود، حاضر است  از مقامش استعفا دهم  اما بحران جاری افغانستان با استعفای وى حل نمی‌شود.

دوکتورعبدالله عبدالله رئیس اجرائى حکومت که پس ازوقوع انفجارها درمراسم جنازۀ سالم ايزديار پسرنايب اول مشرانو جرگه دريک نشست خبرى صحبت ميکرد گفت  که انتحار کننده‌ها از قبل در محل جابجا شده بودند و تحقیقات ارگان‌های امنیتی در مورد این حملات جریان دارند.

دراثر حملات انتحارى که بعد ازظهرامروز در مراسم جنازۀ پسر محمدعالم ايزديار نايب اول مشرانوجرگه در منطقه بادام باغ شهر کابل صورت گرفت، ده ها تن کشته و مجروح شده اند.

عبدالله  با بيان اينکه درحال حاضر افغانستان تحت تجاوز ظالمان قرار دارد، افزود که دشمن تلاش دارد تا میان اقوام مختلف افغانستان تفرقه ایجاد کند و اقوام این‌کشور را به جان هم بیندازد.

اين مقام ارشد حکومت در جواب به خواست تظاهر کننده‌ها که خواهان استعفای رهبران حکومت وحدت ملی شده‌اند گفت: "اگر امنیت با کنار رفتن من تأمین شود، حاضر استم که از مقامم استعفا دهم."

اما وی گفت که بحران جاری افغانستان با استعفای وی حل نمی‌شود.

عبدالله افزود که رهبران حکومت وحدت ملی مشکلات افغان‌ها را درک کرده و تلاش دارند تا به این مشکلات راه حل دریافت کنند.

موصوف درعين حال  از مظاهره چیان نیز خواست که وضعیت افغانستان را درک کرده و برای بهبود آن با حکومت همکاری کنند

رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی افغانستان در جواب به خواست دیگر تظاهر کننده‌ها که اعدام انس حقانی می‌باشد، گفت که در این مورد تحقیقات جریان دارد و اگر اتهامات وارده بر وی ثابت شود، مطابق قانون با وی برخورد خواهد شد.

تقاضاها برای اعدام انس حقانی بعد از آن مطرح شده که در اثر انفجار یک موتر بم به روز چهارشنبه گذشته در منطقه چهار راهی زنبق شهر کابل دست کم ٩٠ تن کشته و بیش از ۴۰۰ تن دیگر مجروح شدند.

در واکنش به این انفجار، شماری از افراد به روز جمعه در کابل دست به تظاهرات زدند که این تظاهرات به خشونت گرائید و به اساس معلومات وزارت صحت عامه افغانستان در جریان این تظاهرات ٧ تن کشته و بشمول٢٥پوليس و١٠ تن ازمعترضان ٣٥تن  جراحت برداشته اند ..

 

 

 

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement