خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آتش‌سوزی درتخار نزديک به ٢٠٠دوکان را تخريب ساخت

آتش‌سوزی درتخار نزديک به ٢٠٠دوکان را تخريب ساخت

Jun 16, 2017 - 23:10

تالقان (پژواک ٢٦جوزا٩٦): مقامات محلی درتخار می‌گویند که بیش از ۲۰۰ مغازه و دو بازار بزرگ در اثر آتش سوزی در شهر تالقان مرکز این ولایت تخریب شده است.

بگفته يک مقام محلى که نخواست نامش افشا گردد ،آتش‎سوزی ابتدا صبح امروز در بازار چوب ‌فروشی این شهر آغاز شد و دامنه آن به چندین بازار دیگر رسید.

برخى ازباشنده هاى شهرتالقان ،اداره محلی درمهارساختن این آتش سوزی ناتوان خوانده گفتند اگر مردم اقدام به کمک نمی‌کردند، آتش شهر را فرا می‌گرفت.

سنت الله تیمور، سخنگوی والى تخارگفته است که ، تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد که آتش‌سوزی در اثر انفجار بالون گاز در یک حمام آغاز شد.

تیمورافزود:" آتش سوزى خساراتى زیادی به مردم وارد نموده وتا هنوز ميزان این خسارات تخمين نشده است ،خوشبختانه تلفات نداریم. تيم اطفائیه تخار نتوانست آتش‌سوزی را که بسیار سریع بود، مهار کند، اطفائیه کندوز به کمک رسید و بالاخره یکجا توانستند سرعت گسترش آتش‌سوزی را کم بسازند. فعلا آتش‌سوزی ختم شده است. "

سخنگوى والى تخارخاطرنشان کرد که در این چهار بازار احتمالا بیشتر از ۲۰۰ دکان یا اتاق‌های که مسافران در آن زندگی می‌کردند، شامل بوده باشد.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement