خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغان هاى مقيم بروکسل عليه پاکستان مظاهره کردند

افغان هاى مقيم بروکسل عليه پاکستان مظاهره کردند

Jul 03, 2017 - 15:05

کابل(پژواک، ١٢ سرطان٩٦): افغان هاى مقيم بروکسل پايتخت بلجيم، به حمايت از نيروهاى ملى و نظام افغانستان، و عليه پاکستان مظاهره کردند.

شان پاچا شينوارى يکى از مسوولين اين مظاهره، امروز ١٢ سرطان به آژانس خبرى پژواک گفت که بعد از ظهر ديروز، ده ها افغان در مقابل پارلمان اروپا مظاهره نمودند.

او افزود که برخى از افغان هایى که در ساير کشورهاى اروپايى مستقراند نيز به منظور اشتراک در مظاهره به بلجيم آمده بودند.

به گفتۀ شينوارى، هدف مظاهره صلح، ثبات و حمايت از نظام و نيروهاى ملى کنونى بود.

موصوف افزود که در اين مظاهره، همچنان شعارهاى ضد فعاليت هاى گروه هاى تروريستى در خاک افغانستان و پاکستان، داده مى شد.

وى افزود که مظاهره کنندگان؛ يک بار ديگر به جهانيان به ويژه به پارلمان اروپايى تصريح کردند که مراکز تروريستى در پاکستان، نه تنها که امنيت افغانستان را اخلال کرده، بلکه امنيت تمامى منطقه را تهديد کرده است.

شينوارى گفت که اشتراک کندگان مظاهره، ضمن حمايت کامل از نيروهاى ملى افغانستان، از جامعۀ جهانى خواستند که پاکستان را به حيث کشورحامى تروريزم اعلام نمايد.

او افزود که قطعنامۀ خود را نيز به نماينده پارلمان اروپايى تسليم کرده اند، که در آن از جامعۀ جهانى خواسته شده که تعذيرات سياسى، اقتصادى و نظامى بر پاکستان وضع نموده و مقامات نظامى پاکستان را به محکمۀ جهانى هاگ احضار نمايند.

در متن قطعنامه که يک کاپى آن، به دسترس آژانس پژواک قرار داده شده، آمده است که به حمايت خود از نيروهاى افغان ادامه مى دهند و با آنها کمک مى کنند؛ ضمناً خواهان تطبيق کامل توافقنامۀ امنيتى کابل- واشنگتن نيز مى باشند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement