خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بيش از ده هزار مهاجر در یک هفته وارد کشور شده اند

مهاجرين

آرشيف

بيش از ده هزار مهاجر در یک هفته وارد کشور شده اند

Jul 17, 2017 - 14:30

کابل (پژواک، ۲۶سرطان۹۶) وزارت مهاجرین وعودت کنندگان می گوید که در يک هفته، بیش از ده هزار مهاجر، از کشورهای همسایه به کشور برگشته اند.

در اعلامیۀ این وزارت که امروز به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که ده هزار و ۵۶۵ نفر مهاجرافغان که در کشورهای ایران و پاکستان به سر می بردند، در یک هفتۀ گذشته داوطلبانه وغیرداوطلبانه به وطن شان برگشتند.

 به گفته منبع، رقم یادشده از تاریخ ۱۷ الی ۲۳ سرطان سال روان؛ از مرزهای پل ابریشم، اسلام قلعه، سپین بولدک و تورخم وارد کشور شده اند، که در میان آنها افراد دارای مدرک و بدون مدرک موجود بوده است.

اعلاميه افزوده ا ست ارقامی که در ادارات مرزی وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان به ثبت رسیده است، می رساند که درمدت یادشده، ۷۹۶۵نفر مهاجر افغان از مرز پل ابریشم ولایت نیمروز، ۲۳۹۱نفراز مسیر تورخم ولایت ننگرهار، ۱۹۹ نفر از مسیرسپین بولدک ولایت کندهار و تنها ۱۰ نفر از مرز اسلام قلعۀ ولایت هرات به وطن برگشته اند.

در ادامه این اعلامیه آمده که مسیرسپین بولدک ولایت قندهار و مرز اسلام قلعه ولایت هرات، به دلیل وجود مشکلات مرزی؛ میزبان کمترین مهاجر برگشت کننده بوده است.

 به نقل ازاعلاميه، کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان(UNCHR) به هرعودت کننده دارای اسناد ۲۰۰ دالر امریکایی؛ و سازمان بین المللی مهاجرت(IOM) به هرعودت کننده بدون مدرک حین ورود شان از ۲۵ الی ۳۰دالر امریکایی پول نقد مساعدت می نماید.  

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement