خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هنوز هم تهديدها در مقابل واکسين پوليو وجود دارد

هنوز هم تهديدها در مقابل واکسين پوليو وجود دارد

Jul 23, 2017 - 16:57

 جلال آباد(پژواک، اول اسد ٩٦): مقامات صحى ولايت ننگرهار مى گويند، هنوز هم تهديدهاى مسلحانه در مقابل تطبيق واکسين پوليو در اين ولايت وجود دارد که باعث محروميت ١٣٠٠٠ طفل از واکسين خواهد شد.

کمپاين سه روزۀ تطبيق پوليو در ننگرهار امروز(اول اسد) آغاز شد که طى آن اطفال زير پنج سال واکسين خواهند شد.

داکتر ميرويس شاهين معاون صحت عامۀ ننگرهار، در مراسم گشايش گفت که در کمپاين سه روزۀ تطبيق واکسين يک ميليون و پنجاه هزار طفل واکسين خواهد شد که حدود هفت صد هزار آن در مربوطات ننگرهار است.

 او مى گويد که در اين ولايت فقط چالش هاى مسلحانه در مقابل پوليو وجود دارد که در نتيجۀ آن ١٣ هزار طفل زير سن پنج سال از طبيق واکسين پوليو محروم خواهند شد.

داکتر ميرويس افزود:"حدود ١٣ هزار طفل زير پنج سال از واکسين محروم مى شوند، ساحات نا امن مانند مناطق پچيراگام و شينواری مى باشد."

اما این مسوول صحت عامه اطمنان داد که با رضاکاران سره مياشت در اين مورد کار آغاز نموده و به اين مشکل در آيندۀ نزديک رسيدگى خواهد شد.

از سوى هم مولوى گل نبى مدير مساجد رياست حج و اوقاف ننگرهار گفت که واکسين پوليو از نظر اسلام روا و حلال است، به تمامى خانواده ها توصيه مى کند که اطفال خود را واکسين نمايند.

موصوف افزود که از ملا امامان تمامى ولسوالى ها طى يک مکتوب خواسته شده که در جريان کمپاين با واکسيناتوران کمک نموده و مردم به واکسين کردن اولادهاى خود تشويق نمايند.

قابل ذکر است که از آغاز سال جارى تاکنون هيچ کدام واقعۀ مثبت پوليو در زون شرق ثبت نشده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement