خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ارگ ، حملۀ انتحارى در کابل را که ٨٠ کشته وزخمى برجا گذاشت به شدت محکوم کرد

ارگ ، حملۀ انتحارى در کابل را که ٨٠ کشته وزخمى برجا گذاشت به شدت محکوم کرد

Jul 24, 2017 - 11:43

تعقيب چهارم – کابل (پژواک، ٢ اسد ٩٦): رياست جمهوری کشور، حملۀ انتحارى صبح امروز درشهر کابل را که سبب کشته و زخمى شدن ٨٠ تن گرديد و مسووليت آن را طالبان مسلح بر عهده گرفته اند؛ خلاف موازين اسلامى، انسانى و حقوق بشرى خواند.

رياست جمهورى، با نشر اعلاميه اى در مورد این حمله نوشته است: «تروريستان به ‌ادامۀ جنایات‌ شان، بار ديگر دست به‌ انجام عمل نابخشودنی و ضد بشری‌ زدند و با هدف قرار‌دادن موتر حامل كارمندان ملکی، شماری از آنان را شهید و مجروح ‌نمودند.»

منبع نوشته است که مخالفين مسلح دولت در میدان‌ های جنگ، تلفات سنگینی را از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان متقبل شده ‌اند و با انجام همچو حملات، زبونی شان ‌را ثابت ‌ساختند.

در اعلاميه آمده است که  انجام همچو جنايت ها، سبب نفرت بيشتر مردم نسبت به‌ «گروه‌های تروريستی» شده و با نكوهش مردم و دولت مواجه می‌گردد.

 منبع نوشته است: «جنايت‌كاران به ‌اثبات رسانده ‌اند که همواره موازين اسلامی، انسانی و حقوق بشری را زير پاكرده و دوسيۀ جنايات خويش را نزد مردم و در پیش‌گاه خداوند(ج)،  سنگين‌تر كرده‌اند.»

 در اعلامیه آمده است که حکومت افغانستان، همواره بر مبارزۀ جدی و سرکوب «گروه‌های تروریستی»، بدون تفکیک تأکید ‌نموده و نیروهای امنیتی و دفاعی را برای نابودی این‎ گروه بسیج و تقویت می ‌نماید.

 منبع نوشته است: «رییس ‌جمهور افغانستان، مراتب تسلیت و همدردی خویش را به ‌خانواده‌های قربانیان حادثۀ امروز ابراز داشته، به‌ مجروحین صحت‌مندی کامل و به‌ شهدا جنت برین استدعا‌دارد.»

بر بنیاد معلومات وزارت امور داخله، حوالى ساعت نزديک به هفت صبح امروز، يک انتحارکننده با واسطه يک موتر نوع کرولاى مملو از مواد انفجاری، خود را در نزدیکی موسسه تحصیلات عالی زاول در منطقه سر کاریز حوزه سوم امنیتی شهر کابل منفجر نمود.

منبع نوشته است که در این رویداد، ٣٦ فرد ملکى کشته و٤٤ تن ديگر زخمى شده و برعلاوه آن، سه عراده موتر افراد ملکی و ١٥ دکان نیز تخریب و یا قسماً خساره مند شده اند.  

نجيب دانش سرپرست دفتر سخنگوى وزارت امور داخله، در محل رويداد به خبرنگاران گفت که تا حال هدف اين حمله مشخص نشده است.

موصوف بدون ارايه جزييات گفت که در اين حمله، شمارى از کارمندان وزارت معادن که در يک موتر نوع کاستر ازساحه عبور مى کرند، نيز کشته و زخمى شده اند.

منزل محمد محقق معاون دوم رياست اجرايى حکومت نيز در نزديکى محل اين حملۀ انتحارى موقعيت دارد.

مسووليت اين حمله را طالبان مسلح بر عهده گرفته اند.

ذبيح الله مجاهد سخنگوى اين گروه، مدعی است که اين حمله بر دو موتر کاستر ریاست چهل و نود امنيت ملى صورت گرفته و در آن ٣٧ کارمند کشته شده اند.

وى گفته است که اين موترها از دو ماه به اين طرف تحت تعقيب طالبان قرار داشت.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement