خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیران زراعت افغانستان و جمهوری چک در کابل دیدار کردند

وزیران زراعت افغانستان و جمهوری چک در کابل دیدار کردند

Aug 03, 2017 - 17:42

کابل (پژواک، ۱۲اسد ۹۶): وزیر زراعت جمهوری چک، در سفر به کابل گفته است که این کشور، آماده است تا در زمینه توسعۀ زراعت و مالداری، با افغانستان همکاری کند.

دفتر مطبوعاتی وزارت زراعت، مالداری و آبیاری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که مارین جوریکا این موضوع را امروز در دیدار با اسدالله ضمیر همتای افعان خود بیان کرد.

در این دیدار که در مقر وزارت زراعت، مالداری و آبیاری صورت گرفت، دو طرف در مورد زمینه‌های مورد علاقه از جمله سرمایه گذاری بخش خصوصی جمهوری چک در بخش‌های زراعت و مالداری افغانستان صحبت کردند.

دراین نشست، میروسلاو تومان سفیر جمهوری چک، عتیق الله نصرت رئیس اتاق تجارت و صنایع کابل و شماری از سرمایه گذاران بخش خصوصی شرکت داشتند.

اسد الله ضمیر وزیر زراعت، مالداری و آبیاری گفت که توسعه مالداری، بخش مهمی از اقتصاد مردم افغانستان را تشکیل می‌دهد؛ اما در نزدیک به دو دهۀ گذشته، فعالیت مؤثری در این عرصه صورت نگرفته است.

وی افزود که افغانستان علاقمند است تا از توانایی‌ها و فرصت‌هایی که کشور چک در توسعه مالداری دارد بهره‌مند شود و سرمایه گذاران افغان و چک، برای استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش‌های زارعت ومالداری باید استفاده کنند.

به گفته ضمیر، جمهوری چک پیش از این از طریق دفتر بازسازی ولایتی (PRTinfo-icon) در ولایت لوگر، بعضی کارهای توسعه یی را انجام داده است.

مارین جوریکا وزیر زراعت جمهوری چک، با تاکید بر اهمیت روابط نزدیک این کشور با افغانستان، گفت که دوستی دو کشور دیرینه است؛ اما چک بخاطر جنگ‌های چند دهه اخیر در افغانستان نتوانسته روند کمک خود به این کشور را ادامه دهد.

وی گفت چک آماده است با افغانستان در عرصه های مختلف همکاری کند. جوریکا خاطر نشان کرد که در این سفر فرصت های کمک و همکاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

جمهوری چک، کشوری در اروپای مرکزی و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور، در عرصه زراعت پیشرفت زیادی کرده و زراعت، نقش مهمی در اقتصاد این کشور داشته است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement