خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پروژه هاى توسعوى در باميان به بهره بردارى سپرده شد

پروژه هاى توسعوى در باميان به بهره بردارى سپرده شد

Aug 06, 2017 - 15:28

باميان (پژواک،١٥ اسد ٩٦): وزير احيا و انکشاف دهات همزمان با سفرش به ولايت باميان، چندين پروژه توسعوى را دراين ولايت به بهره بردارى سپرد و کار تطبيق تعدادى از پروژه هاى ديگر نيز  آغاز گرديد.

نصيراحمد درانی وزير احيا و انکشاف دهات، در گفتگوى ويژه با خبرنگار آژانس خبرى پژواک گفت  که هدف از سفرش به ولايت باميان، افتتاح کار ساخت بيش از يک کيلومتر سرک مقابل مجسمۀ بودا بصورت سنگفرش با هزينه دو ونيم ميليون دالر، افتتاح دو پروژه آب آشاميدنی صحی و ارزيابی پروژه های مربوط وزارت انکشاف دهات مى باشد.

وی افزودکه پروژه آبرسانى داوتى در مرکز ولايت باميان، به هزينه شش ميليون افغانى که  به طول ١٣ کيلومتر ساخته شده به بهره بردارى سپرده شد، که دست کم ٢٥٠ فاميل از مزاياى اين پروژه مستفيد شدند و همچنان کار پروژه ديگر آبرسانى، با هزينه  ١٤  ميليون افغانی به طول ٢٨ کيلومتر آغاز گرديدکه ٥٥٠ خانواده از اين پروژه نيز مستفيد خواهند شد، که تا سه ماه اين پروژه به اتمام ميرسد.

وزير احيا و انکشاف دهات، در ادامۀ صحبت هايش گفت که از اين دو پروژه،  ٩٠٠  روز کاری برای مردم محل ايجاد شده و سهولت آب رسانی و آب صحی نيز فراهم گرديده است.

همچنان موصوف افزود که وزارت احيا و انکشاف دهات، چهار ميليون افغانى با اتحاديه هاى توليدى ولايت باميان کمک بلاعوض مى نمايد تا بخش توليدى رشد بهترى داشته باشند و بامشتبثين خصوصى دربخش صنايع دستى نيز٢٤ ميليون افغانى نيز مساعدت خواهدشد.

محمد طاهر زُهير والی باميان، سفر وزيران  احيا و انکشاف دهات و عدليه را به  باميان، پردستاورد خوانده گفت که وزير عدليه، مرکز تربيه و اصلاح اطفال در باميان را با هزينۀ پنجصد هزار دالر امريکايى تهدابگذارى کرده است.

وی افزود که وزير انکشاف دهات نيز با برنامه های انکشافی که دارد کارکرد خوبی در باميان دارد و اميدوار است که برای رفع محروميت مردم باميان، نتایج مثبت داشته باشد .

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement