خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک باشندۀ پنجاب پاکستان با حالت زخمى در جانيخيل پکتيا دستگير شده است

يک باشندۀ پنجاب پاکستان با حالت زخمى در جانيخيل پکتيا دستگير شده است

Aug 07, 2017 - 16:35

کابل (پژواک، ١٦ اسد٩٦): يک باشندۀ ايالت پنجاب پاکستان، در درگيرى رو در رو با نظاميان افغان در ولسوالى جانيخيل ولايت پکتيا، بعد از زخمى شدن بازداشت شده است.

اين شخص که محمدعصمت الله نام دارد، امروز در رياست عمومى امنيت ملى در کابل، در برابر رسانه ها گفت که عضویت سپاه صحابه را دارد و از باشندگان قريه ظفر ایالت پنجاب پاکستان می باشد.

او که به زبان پنجابى صحبت مى کرد گفت که در جریان درگیری رو در رو با نظامیان افغان در ولسوالی جانيخیل پکتيا زخمی شد و بعد از آن، نیروهای امنیتی افغان او را بازداشت کرد.

عصمت الله افزود که نيروهاى امنيتى افغان، او را پس از تداوی در گردیز مرکز ولايت پکتيا به کابل منتقل کرده اند.

او گفت که تبلیغات بزرگان گروپ های جيش محمد، لشکر جهنگوی و سپاه صحابه، در مساجد در پنجاب سبب شد تا وی تشویق به جنگ در برابر حکومت افغانستان شود.

به گفته او، مراکز جذب گروه هاى يادشده، در نزدیکی قریه ظفر در پنجاب می باشد و نظاميان پاکستان نيز در مراکز اين گروه ها در بازار «تل» رفت و آمد داشتند.

عصمت الله گفت که او در جانى خيل، در گروپ مولوى معصوم بر ضد دولت افغانستان فعاليت مسلحانه داشته است.

وی، از مردم پاکستان خصوصاً پنجابی ها خواست که به افغانستان نیایند؛ چون در اینجا همه مسلمان هستند و هیچ نظامی افغان کافر نیست.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement