خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دولت آلمان روند اخراج اجباری پناهجویان افغان را توقف داد

دولت آلمان روند اخراج اجباری پناهجویان افغان را توقف داد

Aug 12, 2017 - 16:16

کابل (پژواک، ۲۱اسد۹۶): وزارت امورمهاجرین افغانستان، با استقبال از تصمیم اخیر آلمان در توقف اخراج اجباری پناهجویان افغان از آن کشور، از تمامی کشورهای اروپایی خواست تا همانند آلمان وضعیت کنونی افغانستان را مورد بررسی مجدد قرار بدهند.

در خبرنامه مطبوعاتی وزارت مهاجرین و عودت کنندگان، که امروز به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است: "برای اینکه شرایط افغانستان برای اخراج اجباری مساعد نمیباشد، از تمامی کشورهای میزبان به ویژه کشورهای اروپایی درخواست میگردد که مانند دولت فدرال آلمان، وضعیت فعلی افغانستان را مورد بررسی مجدد قرار دهند."

ضمنا وزارت مهاجرين افغانستان، در واکنش به تحصن پناهجویان افغان در مقابل پارلمان کشورسویدن، از دولت آن کشور تقاضا کرده اند که با در نظرداشت وضعیت امنیتی داخل افغانستان، درخواستی پناهجویان افغان را مورد بازنگری قرار دهد.

این درحالی است که در اثر ترغیب دولت افغانستان به خصوص وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، دولت فدرال آلمان وضعیت فعلی افغانستان را بخصوص پس از حمله انتحاری ماه می در نزدیکی سفارت آلمان در کابل، مورد بررسی مجدد قرار داده و این تصمیم را اتخاذ نمود.

به اساس معلومات وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان، در طی سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۵۰ هزار تن در ۴۴ کشور جهان درخواست پناهندگی داده اند، که از جمله ۱۵۰هزار تن آنها را در کشور آلمان  تشکیل می دهند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement