خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رقابت های منطقه یی "جاگلینگ" با قهرمانی تیم افغانستان به پایان رسید

رقابت های منطقه یی "جاگلینگ" با قهرمانی تیم افغانستان به پایان رسید

Aug 13, 2017 - 17:55

کابل (پژواک، ۲۲اسد ۹۶): تیم شماره یک دختران کابل، عنوان نخست رقابت های منطقه یی جاگلینگ را که با حضور تیم هایی از افغانستان و دو تیم خارجی برگزار شده بود، به دست آورد.

خلیل الله حمید رئیس فدراسیون جاگلینگ کشور، به آژانس خبری پژواک گفت در این رقابت ها امروز تحت نظر هیئت چهار نفری داوران انجمن بین المللی جاگلینگ(International Jugglers Association (  کابل برگزار شد.

وی گفت که در این رقابت ها، دو تیم از ترکیه و ایران، و ۱۱ تیم از افغانستان( شش تیم از کابل، دو تیم از هرات، دو تیم از ننگرهار و یک تیم از بلخ) که در مجموع هر تیم دو، یا سه عضو داشت حضور یافته بودند.

حمید افزود که انجمن بین المللی جاگلینگ، افغانستان را به عنوان ۱۸مین میزبان این رقابت ها انتخاب کرده بود و از کشورهای مختلف در سطح منطقه دعوت شده بود تا در این مسابقات شرکت کنند.

اما به گفته رئیس فدراسیون جاگلینگ کشور، شماری از کشورهای منطقه بنابر دلایل امنیتی حاضر نشدند در این مسابقات شرکت کنند و تنها دو تیم از ترکیه و ایران در کابل حضور یافتند.

خلیل الله حمید افزود که تیم ترکیه به دلایل سطح بالای مسابقات، از حضور در آن صرف نظر کرد و تیم دو نفری ایران نیز نتوانست امتیاز لازم برای پیروزی را به دست آورد.

بر پایه معلومات رئیس فدراسیون جاگلینگ افغانستان، در پایان این رقابت ها، رابعه و نادیه اعضای تیم شماره اول کابل، مقام اول و تیم های شماره اول ننگرهار و شماره دوم کابل، به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رئیس فدراسیون جاگلینگ گفت که تیم اول این رقابت ها قرار است در مسابقات جهانی این رشته که در سال ۲۰۲۰ که تا هنوز محل آن مشخص نشده است، شرکت کند.

حمید گفت که ورزش جاگلینگ، در سال ۱۳۸۱ در افغانستان رواج پیدا کرد و اوایل سال جاری به طور رسمی به عنوان فدراسیون، عضویت کمیته ملی المپیک را به دست آورد.

رئیس فدراسیون گفت که در حال حاضر، روزانه تا ۱۵۰۰ تن که بیشتر شامل دانش آموزان مکاتب می شود، در ۱۱ مرکز این رشته در ولایات مختلف کشور آموزش می بینند.

نادیه ۱۵ ساله، به پژواک گفت که بخاطر به دست آوردن مقام اول این مسابقات و کسب سهمیه شرکت در مسابقات جهانی بسیار خوشحال است.

وی افزود که  سه سال است جاگلینگ کار می کند و بخاطر کسب پیروزی، بسیار تمرین کرده است.

نادیه افزود که می خواهد با درخشش در این رشته، پرچم کشور را در رقابت های جهانی به اهتزار در آورد و باعث تشویق دیگر دختران شود.

جاگلینگ، ورزش هماهنگی چشم و دست است. در این ورزش که به صورت انفرادی و همچنان تیمی قابل اجرا است، ورزشکار، اشیاى مختلف را به صورت هماهنگ و متوازن در هوا به حرکت در می آورد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement