خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد اطفال واکسين نشده فلج در ننگرهار کم شده است

تعداد اطفال واکسين نشده فلج در ننگرهار کم شده است

Aug 14, 2017 - 17:14

جلال آباد (پژواک،٢٣اسد٩٦): مسوولين رياست صحت عامۀ ننگرهار میگویند که تعداد آنعده اطفال که از تطبیق واکسین پولیو در این ولایت بازمانده اند، نسبت به گذشته کاهش یافته است.

آنها می گویند که تهدید پولیو در جای خود باقی است؛ اما خانواده های مناطق تحت تهدید، به مناطق امن کوچ کرده اند.

کمپاين سه روزۀ تطبيق واکسين پوليو در مرکز و ولسوالى هاى ننگرهار، امروز ٢٣اسد آغاز شد که طى آن هفت صد هزار طفل زير سن پنج سال، از سوى ٤٥٠٠تن رضاکار و کارمند واکسن خواهند شد.

محمدعالم اسحاق زی معاون والی ننگرهار، در مراسم آغاز کمپاین در قصر شاهی جلال آباد گفت که به ادارات سکتوری و مسوولین ولسوالی ها توصیۀ جدی کرده که در جريان کمپاين سه روزۀ پوليو با رضاکاران کمک نمايند.

موصوف از عالمان دین، بزرگان قومی و اعضای خانواده ها خواست تا در تطبیق واکسین ضد پولیو با آنان همکاری نمایند.

داکتر نجیب الله کامه وال رئیس صحت عامه، به آژانس خبری پژواک گفت که کمپاین واکسین ضد پولیو در مرکز و ولسوالی های این ولایت، در جريان سه روز تطبیق خواهد شد که طى آن به اطفال زير سن پنج سال، دو قطره واکسین و اطفالى که از شش ماه الی پنج سال عمر دارند، قطرۀ ویتامین A داده می شود.  

وی اضافه کرد که این کمپاین از سوی ٤٥٠٠کارمند و رضاکار پيش برده مى شود، که  طی آن به حدود هفت صد هزار طفل واکسين پوليو تطبيق خواهد شد.

وی گفت حادثۀ مثبت پولیو در ولایات شرقی دیده نشده است؛ اما افزود که بازگشت مهاجرين باعث شده که در اين مورد نگرانى داشته باشيم.

رئیس صحت عامۀ ننگرهار اظهار خوشبینی کرد که ساحۀ تطبیق کمپاین ضد پولیو در ولایت ننگرهار گسترش یافته؛ اما گفت که کمپاین ضد پولیو در مناطق "دوه خولی" ولسوالی نازیان ، "غز" و "لوی پایین" ولسوالی هسکه مینه و"پنگزیو" در ولسوالی پچیراگام تطبیق نخواهد شد و  حدود ده هزار طفل از تطبیق واکسين پوليو محروم خواهند ماند.

موصوف گفت که قبلاً این تعداد تا پنجاه هزار بلند رفته بود که اکنون تا ده هزار کاهش یافته است.

قابل ذکر است که در طول سال جاری، در سرتاسر کشور شش واقعۀ مثبت پولیو ثبت شده است، که اکثریت آن در شرق و جنوب کشور می باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement