خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقۀ بايسکلرانى "جام استقلال" در کابل راه اندازى شد

مسابقۀ بايسکلرانى "جام استقلال" در کابل راه اندازى شد

Aug 16, 2017 - 15:38

کابل (پژواک،۲۵ اسد۹۶): مسابقۀ بایسکلرانی "جام استقلال" با اشتراک ده ها ورزشکار از مرکز و ولایات، در شهر کابل برگزار شد.

این مسابقه، ساعت۱۰:۰۰پيش از چاشت، از مقابل ساختمان کمیته ملی المپیک در کابل آغاز و ساعت  ۱۱:۲۰ قبل از چاشت، در طاق ظفر ولسوالی پغمان به پایان رسید.

محمد حسین حمیدی ريیس فدراسیون بایسکلرانی، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين  رقابت به مناسبت نود و هشتمین سال روز استرداد استقلال کشور راه اندازی شده است.

وی افزود که در این رقابت، ۴۵ ورزشکار مرد برتر ولایات کابل، بامیان، خوست، میدان وردک، ننگرهار، لغمان، پنجشیر، پروان و بغلان اشتراک داشتند.

به گفته وی، شرکت کنندگان به شکل منظم و یکنواخت ۳۰ کیلومتر را رکاب زدند و سپس از ساحه قرغه تا  طاق ظفر ولسوالی پغمان، به طول ۱۰ کیلومتر را با سرعت  به رقابت پرداختند.

موصوف گفت که دراين مسابقه روح الله و علی اصغر جعفرى از کابل مقام اول و دوم، و محمد ایمان از بغلان مقام سوم را از آن خود کردند.

رئیس فدراسیون بایسکلرانى تصریح کرد، به کسانی که مقام اول تا سوم را کسب کردند، جوایزی در نظر گرفته شده بود که برای شان توزیع گردید.

روح الله  که مقام اول را به دست آورده است گفت که هشت سال است در این رشته تمرین می کند و یکبار دیگر، توانست مقام خود را حفظ کند.

موصوف گفت: "خیلی خرسندم که توانستم نتیجۀ زحمات خود را در عمل ببینم و مقام اول را حفظ کنم و برای هموطنان خود نشان دهیم که ورزشکاران توانایی های زیادی دارند؛ به شرطى که زمینه برای شان مساعد شود."

محمد ایمان از بغلان نیز گفت: "با سعی و تلاش زیاد توانستم، مقام سوم را کسب نمايم؛ چون همه روزه از صد و پنجاه تا صد و شصت کیلومتر تمرین می کنم."

در همین حال، حلیم صحتمند ۵۴ ساله که در این مسابقات، مقام چهاردهم را از آن خود کرده است گفت که به ورزش رکاب زنی، خیلی علاقه دارد و بیش از ۳۰ سال می شود، بایسکلرانی می کند.

او افزود: "اشتراک در مسابقات آن هم در کنار جوانان با انرژی، برایم خیلی روحیه میدهد و تا بحال هیچ یک از مسابقات را که در شهر کابل راه اندازی شده باشد از دست نداده ام. "

براساس معلومات مسوولان فدراسیون ملی بایسکلرانی، با وجود چالش‌های زیادی که دربخش بایسکلرانی وجود دارد؛ اما این رشته پیشرفت خوبی داشته و در این اواخر، شمار زیادتری از پسران و دختران، به این رشته روی آورده‌اند و در سطح بین المللی نیز دستاودهای زیادی داشته ‌اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement