خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت داخله: تشکیل اداره اطفائيه کابل بايد بيشتر شود

وزارت داخله: تشکیل اداره اطفائيه کابل بايد بيشتر شود

Aug 28, 2017 - 16:56

کابل(پژواک،۶سنبله۹۶): وزارت امور داخله، تعداد وسایط و پرسونل اطفائیه شهر کابل را ناکافی خوانده و مى گويد که دست کم ۵۸ واسطه و ۳۶۰ کارمند دیگر نیاز است تا اين اداره بتواند در صورت وقوع آتشسوزی، به موقع اقدام نماید.

در خبرنامۀ دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه حکومت که امروز به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که این موضوع، امروز (دوشنبه) درنشست کمیتۀ اقتصادی شورای وزیران تحت ریاست داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت مورد بحث قرار گرفت.

جانان بارکزی معاون اول وزارت امور داخله، درصحبت هايش دراين جلسه گفت که شمار وسایط و پرسونل اطفائیه شهر کابل در مقایسه با نفوس روزافزون پایتخت کم می‌باشد.

وی تصریح کرد که در حال حاضر اداره اطفائیه کابل، دارای ۲۴۰ کارمند و ۵۱ عراده موتر می‌باشد که  به ۵۸ موتر و ۳۶۰ کارمند دیگر ضرورت دارد؛ تا اين اداره بتواند در صورت وقوع آتشسوزی، به موقع اقدام نماید.

معاون وزارت امور داخله، از پلان این وزارت برای انتقال دفتر مرکزی اطفاییه در منطقه دیگر و ایجاد بخش‌های اطفاییه در نواحی شهر و پنج ولسوالی ولایت کابل خبر داده  از رهبری حکومت وحدت ملی و به ویژه رییس اجراییۀ کشور خواستار حمایت از این طرح گردید.

از سوی دیگر، عبدالله حبیب‌زی سرپرست شاروالى کابل نیز از آمادگی این اداره برای واگذاری زمین به اطفاییه کابل خبر داد.

رييس اجرايى حکومت، ضمن استقبال از طرح وزارت امور داخله به مسوولان اين وزارت و شاروالى کابل هدایت داد که برای انتقال دفتر مرکزی اطفاییه و برنامه‌های پیش‌گرانه، تدابیر لازم را روی‌دست بگیرند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement