خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طرح تعديل قانون مسافرت و اقامت اتباع خارجی در قلمرو افغانستان تاييد شد

طرح تعديل قانون مسافرت و اقامت اتباع خارجی در قلمرو افغانستان تاييد شد

Aug 29, 2017 - 18:32

کابل (پژواک، ٧ سنبله ٩٦): کابينۀ افغانستان، طرح تعديل قانون مسافرت و اقامت اتباع خارجی در قلمرو افغانستان به هدف جلب سرمايه گذارى خارجى و فراهم آورى تسهيلات براى عبور و مرور تجار و سرمایه گذاران را، تاييد کرده است.  

در خبرنامۀ وزارت امور خارجۀ کشور آمده است که اين وزارت، به منظور جلب سرمایه گذاری خارجی و فراهم آوری تسهیلات در زمینۀ عبور و مرور تجار و سرمایه گذاران، یک سلسله تعدیلات را در  قانون مسافرت و اقامت اتباع خارجی در قلمرو جمهوری اسلامی افغانستان، پیشنهاد نمود.

منبع نوشته است که این تعدیلات، در راستای حمایت از سکتور خصوصی و تقویه روابط میان تجار، که یکی  از اولویت های حکومت افغانستان از جمله در چارچوب کنفرانس همکاری های اقتصادی منطقوی راجع به افغانستان (رکا) و تدابیر اعتماد سازی پروسه قلب آسیا می باشد، صورت گرفته است.

در خبرنامه آمده است که سهولت های جدید؛ مشمول افزایش مدت اعتبار ویزه الی سه سال با دفعات ورود و همچنان تمدید آن برای مدت الی سه سال، صدور ویزه حین ورود برای سرمایه گذاران خارجی با ارائه اسناد معتبر و کاهش در محصول ویزه تجارت می باشد.

به اساس معلومات منبع، محصول ویزۀ تجارت یک ماه و با حق یک بار ورود، که قبلاً مبلغ یکصد  دالر امریکايی بود به سه ماه و با حق دفعات ورود، مبلغ چهل دالر امریکایى، محصول ویزۀ سه ماه و با حق سه بار ورود، مبلغ دوصد دالر امریکایی به شش ماه با حق دفعات ورود هشتاد دالر امریکایی، محصول ویزۀ شش ماه با حق دفعات ورود مبلغ چهارصد دالر امریکایی، به یک سال با دفعات ورود مبلغ یک صد و شصت دالر امریکایی، محصول ویزه یک سال با دفعات ورود مبلغ هشت صد دالر امریکایی، به دو سال با دفعات ورود مبلغ دوصدو پنجاه  دالر امریکایی، محصول ویزه برای سه سال با دفعات ورود مبلغ سه صد  دالر امریکایی، و در صورت تمدید الی مدت یک سال که قبلاً در برابر هر ماه مبلغ پنجاه دالر بود به پانزده دالر امریکایی کاهش یافته است.

در خبرنامه آمده است که اين تعدیلات، در جلسۀ مؤرخ اول سنبله سال روان مجلس کابینه جمهوری اسلامی افغانستان؛ مورد تایید قرار گرفته و پس از طی مراحل قانونی بعدی، نافذ می گردد.

طرح تعديل قانون، بايد از سوى شوراى ملى تصويب و از سوى رييس جمهور توشيح شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement