خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقات قهرمانی هندبال کابل به پایان رسید

مسابقات قهرمانی هندبال کابل به پایان رسید

Sep 14, 2017 - 17:02

کابل(پژواک، ۲۳سنبله۹۶): هشتمین دور مسابقات قهرمانی هندبال کابل با قهرمانی تیم "کام ایر" به پایان رسید.

این رقابت ها یک هفته قبل با اشتراک تیم های جوانان آمو، پوهنتون تعلیم و تربیه استاد ربانی، پوهنتون پولی تخنیک، انستیتيوت تربیت بدنی و کام ایر در کابل آغاز و امروز به اتمام رسید.

محمد ابراهیم رحیمی، رئیس اجرایی فدراسیون هندبال به آژانس خبری پژواک گفت که این مسابقات به صورت لیگ برگزار شده است.

وی افزود که در بازی نهایی که امروز برگزار شد، تیم کام ایر توانست تیم پوهنتون پول تخنیک را ۳۲ بر۲۶ شکست دهد و مقام قهرمانی را از آن خود کند و تیم های پولی تخنیک و جوانان آمو نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

رئیس اجرایی فدارسیون هندبال گفت که این بازی ها از سوی این فدراسیون و به منظور انتخاب چهره های برتر جهت حضور تیم های ملی بزرگ سال و جوانان برگزار شده بود.

محمد ابراهیم رحیمی خاطر نشان کرد که بعد از ارزیابی بازیکنان تیم های کابل، ۱۸ تن برای حضور در تیم های ملی انتخاب شدند و قرار است از تیم های بلخ و هرات نیز بازیکنان برتر گزینش شوند.

فردین، بازیکن و سرتیم کام ایر گفت خیلی خرسند است که توانسته است با این تیم به قهرمانی جام کابل دست یابد.

به گفته وی، برگزارى این گونه مسابقات می تواند افزون بر کسب تجربه بازیکنان، روحیه آنان را نیز تقویت کرده و باعث تشویق شان شود.

فدراسيون هندبال کشور در اوايل سال ١٣۶۰ در چوکات کمیته ملی المپیک ایجاد شد و در حال حاضر افزون بر کابل، در شماری از ولایات به ویژه هرات و بلخ  به صورت حرفه ای بازی می شود و طرف داران خاص خود را دارد.

در یک رویداد دیگر، ورزشکاران عضو فدراسیون ورزش های پنجگانه بعد از کسب پیروزی هایی در مسابقات منطقه یی هند، به کشور بازگشتند.

 فریال هاتف، مسوول مطبوعاتی کمیته ملی المپیک به پژواک گفت که ورزشکاران افغان با کسب دو مدال طلا و چهار نقره ، در میان ۱۴ کشور شرکت کننده مقام دوم را بدست آورده اند.

ورزش های پنجگانه شامل رشته های شمشیرزنی، دَوش(دو میدانی)، آب بازى، اسب سواری ونشان زنی است اما به گفته هاتف ورزشکاران افغان تنها در دو رشته دوش و نشانه زنی شرکت کرده اند.

به گفته وی،  مدال های طلای کشور در نشانه زنی و مدال های نقره در دوش بوده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement