خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاروال هرات: عواید شاروالی بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است

شاروال هرات: عواید شاروالی بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است

Sep 16, 2017 - 19:29

هرات( پژواک ،۲۵سنبله ۹۶): شاروال جدید هرات می گوید که عواید این اداره به دلیل "عملکرد غیر اصولی" و "ناقض قانون" مسؤلان پیشین این اداره، بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است.

سید وحید قتالی این موضوع را امروز در یک نشست خبری در شهر هرات بیان کرد.

وی با انتقاد کارکرد مسؤلان پیشین شاروالی هرات گفت پیش بینی شده بود که این اداره در سال جاری مالی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون افغانی عاید داشته باشد اما با گذشت ۹ ماه از سال مالی، تنها ۲۵۰ میلیون افغانی بدست آمده است.

به گفته شاروال هرات، عملکرد غیر اصولی و ناقض قانون از سوی مسؤلان پیشین شاروالی سبب کاهش عواید بوده است و در مجموع عواید نیز بسیار زیاد پیش بینی شده بود.

قتالی افزود:" اگر او تا آخرسال مالی پروژه هایی که در سال ۱۳۹۶ خورشیدی ازعواید امسال پیشنهاد شده را اجرا کنیم، شاروالی مقروض نیز خواهد شد."

با وصف این، شاروال هرات خاطر نشان کرد چنان چه عواید پیش بینی شده هم بدست آید، پروژه های قابل ملاحظه توسعه یی قابل اجرا نخواهد بود و نیاز است منابع کمک کننده بین المللی برای این پروژه ها جستجو شود.

سید وحید قتالی تصریح کرد که او بیشتر پروژه های جاری را بخاطرجلوگیری از بروز چالش های شهری، تا زمان بررسی بیشتر آنها، متوقف ساخته است.

وی در عین حال مدعی شد که در گذشته برخی از افراد بدون این که تخصصی در یک بست خاص داشته باشند، بر اساس روابط گماشته شده اند و اکنون نیز شماری از افراد تلاش می کنند با اعمال نفوذ، کسانی را در این اداره مقرر کنند.

نبود ماسترپلان شهری، ساخت سازهای خودسر، فشار زورمندان وغاصبان، سوء استفاده از پروژه های شاروالی توسط بخش خصوصی، بی کیفیت بودن کار پروژه ها، فروش نمره های زمین به گونۀ خودسر و آلوده شدن آب های زیرزمینی از مشکلات و چالش های عمده یی است که به گفته شاروال جدید همچنان در هرات وجود دارد.

قتالی تاکید کرد که برای مبارزه با این مشکلات و چالش ها و بهبود وضعیت شاروالی با جدیت عمل خواهد کرد.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت که وجود فساد وبرخی چالش های دیگر در شاروالی هرات سبب شد تا رئیس جمهور از برنامه اصلاحات در این اداره حمایت کند.

وحید پیمان معاون شورای مشورتی شاروالی با حمایت از اصلاحات در این اداره گفت که پس از این روند خدمات رسانی برای باشندگان این شهر با نظارت این شورا همراه خواهد بود.

انتقاد از کارکرد مسؤلان پیشین شاروالی هرات و نگرانی از کاهش درآمد این اداره در حالی ابراز می شود که فرهاد نیایش، شاروال پیشین این شهر به اتهام فساد اداری در بازداشت بسر می برد.

نیایش که بعد از تعلیق وظیفه اش به کابل فراخوانده شده بود، ۲۵ ماه اسد سال جاری دستگیر شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement