خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملۀ طالبان ٩ پوليس ملى کشته و سه تن اسير شدند

در حملۀ طالبان ٩ پوليس ملى کشته و سه تن اسير شدند

Sep 29, 2017 - 11:20

فراه (پژواک، ۷ میزان ۹۶): در حملۀ تعرضی مخالفین مسلح دولت بر پوسته امنیتی پولیس ملی در قریه کنسک ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ۹ تن از نيروهاى پولیس ملی کشته شده اند.

یکتن از باشنده گان محل که نخواست نامش گرفته شود، در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که حمله طالبان بر پوسته پولیس نیمه شب گذشته آغاز شد و ساعت ها ادامه داشت.

به گفته وی، قرار معلومات امروز صبح؛ در درگیری شب گذشته ۹ تن پولیس ملی کشته شدند و سه تن دیگر آنها در اسارت طالبان قرار گرفتند.

این باشنده محل می افزاید که پوسته به صورت کامل سقوط داده شده و تمامی مهمات و اسلحه را نیز طالبان با خود برده اند.

پژواک با تماس های مکرر نتوانست نظر مسولان محلى را با خود داشته باشد.

در همین حال شورای ولایتی فراه از شدت نا امنی و جنگ های اخیر درین ولایت ابراز نگرانی می کند.

دادالله قانع، منشی و عضو شورای ولایتی فراه در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که شب گذشته در نتيجۀ حمله تعرضی مخالفین مسلح دولت بر پوسته امنیتی در ولسوالی قریه کنسک بالابلوک پولیس هفت تن کشته شده است و چهار تن دیگر را مخالفین مسلح دولت با خود برده اند.

این عضو شورای ولایتی فراه ضعف در رهبری مقام ولایت و قوماندانی امنیه فراه را عامل وقوع چنين رويدادهاى خوانده و افزود که اين مقام ها نمی توانند مدیریت کار آمدی را روی دست داشته باشند تا کشتار پولیس را متوقف سازد.

موصوف می افزاید که در پنج شب گذشته طالبان به صورت تاکتیکی یک یک پوسته را هدف قرار میدهند، اما رهبری این ولایت برای مهار کردن تهدیدات هیچ برنامه ای روی دست ندارد. 

طبق گزارش های تائید شده در پنج شب گذشته به صورت پی در پی در اثر سقوط دادن پوسته های امنیتی توسط مخالفین مسلح دولت در ولایت فراه، چهل پولیس کشته، مقدارى زيادى از سلاح و مهمات همراه با ده تن منسوب امنيتى به اسارت مخالفین مسلح دولت در آمده و شماری هم زخمی شدند.

در همین حال طالبان مسوولیت حمله تعرضی شب گذشته را نیز بدوش گرفته است.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان می افزاید که شب گذشته در پوسته کنسک ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ۹ تن پولیس ملی را کشته اند و سه تن دیگر شان به اسارت طالبان درآمده است.

به گفته احمدى، یک مقدار مهمات و اسلحه نیز به دست افراد آنها افتاده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement