خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک گروپ پنج نفری طالبان مسلح به پروسه صلح پیوست

یک گروپ پنج نفری طالبان مسلح به پروسه صلح پیوست

Oct 02, 2017 - 16:33

شبرغان (پژواک ١٠ ميزان ٩٦): گروپ پنج نفری طالبان مسلح، پس از آنکه چهار تن از همکاران شانرا در مسیر شاهراه  شبرغان – سرپل به قتل رساندند، به پروسه صلح پیوستند.

مل پاسوال فقیرمحمد "جوزجانی" قوماندان امنیه ولایت جوزجان گفت که محمد عوض يکى ازسرگروپ هاى گروه طالبان، صبح امروز با تعدادی از همکارانش پس از برخورد لفظى با هم درگیر شده اند.

وی به نقل ازمحمد عوض به پژواک گفت: "طرف مقابل  پلان داشت من واعضاى گروپم را درجريان درگیرى خلع سلاح کرده و بعداً دست بسته نزد هيئت رهبرى طالبان ببرد."

اما محمد عوض گفته است حينيکه از موضوع واقف شد، برعلیه طالبان سلاح کشيده و درگیرى شديد دوباره ميان آنها صورت گرفت.

بربنياد معلومات قوماندان امنيه فارياب، درجريان درگیرى این سرگروپ؛ چهار تن از طالبان را به قتل رسانده و با چهارتن ازهمکارانش با دولت یکجا شده است.

جوزجانی افزود که اين گروپ با سه عراده موترسایکل, یک میل پیکا, یک میل صد تکه, یک میل راکت انداز, دو میل کلاشنکوف, چهار پایه مخابره و مقداری مهمات، به صفوف دولت پيوستند.

محمد عوض مشهور به "همکار"  سرگروپ تسليم شده، به پژواک گفت که از فعالیت ضد مردمی طالبان دلزده شده وتصميم گرفت که با آنها قطع رابطه کرده وبه پروسه صلح بپيوندند.

او افزود: "خواستم زندگی را در صلح تجربه کنم و اولادهایم به مکتب بروند و مثل من بار نیایند."

غفار یکتن از افراد دیگر این گروپ گفت: "طی دو ماه کار با طالبان، به جز از ویرانی و خشونت در برابر مردم، کار دیگری ندیدم و همین مسایل، باعث شد تا با همکارانم یکجا به پروسه صلح بپیوندم."

غفار گفت: "میخواهم اکنون در کنار نیروهای امنیتی، برای مردمم خدمت کنم و وطن را از ظلم و ستم طالبان آزاد سازم."

مولوی لطف الله "عزیزی" والی ولایت جوزجان، اظهارامیدوارى کرد که با پیوستن این گروپ، سایر گروپ های طالبان نیز به پروسه صلح بپیوندند.

وی علاوه کرد که دروازه ولایت همیشه به روی آنها باز است و طالبان هرزمانی که خواسته باشند، میتوانند در مسایل عمران و آبادی کشور سهم بگیرند.

مولوی محمد اکرم رئیس کمیته صلح ولایت جوزجان گفت که از آغاز روند کار این کمیته، حدود هشتصد تن به پروسه صلح پیوسته اند.

او افزود که هر چند کمک های نقدی این کمیته به افراد پیوسته به پروسه صلح, از مدت دوسال به اینسو به حالت تعلیق درآمده؛ اما تلاش ها جريان دارد تا این روند کاری دوباره فعال شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement