خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مدال آوران مسابقات المپيک آسيايى مورد تقديرقرارگرفتند

مدال آوران مسابقات المپيک آسيايى مورد تقديرقرارگرفتند

Oct 03, 2017 - 21:46

کابل (پژواک ١١ ميزان ٩٦): رئیس جمهور غنی به مدال‌آوران مسابقات المپیک آسیایی، تقدیرنامه های افتخاری اعطا نمود.

 در خبرنامه اى که از سوى رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز در دیدار با ورزشکاران مدال‌آور در مسابقات هنرهای رزمی داخل سالون ترکمنستان، ضمن اعطای جوایز منظورشده به آنان، تقدیرنامه های افتخاری نیز تفویض کرد.

منبع مى افزايد، در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا جنرال ظاهر اغبر رئیس کمیتۀ ملی المپیک از حمایت حکومت به ویژه رئیس جمهور غنی نسبت به ورزش کشور و تخصیص بودجۀ مخصوص به خاطر اشتراک ورزشکاران افغان در مسابقات بین المللی آسیایی، تشکر کرد.

وی گفت که ورزشکاران افغان در مسابقات ترکمنستان، با به دست آوردن یک مدال طلا، یک مدال نقره و ده مدال برونز توانستند میان ۶۲ کشور آسیایی مقام ۲۶را به خود اختصاص دهند و با درخشش عالی در مسابقات مذکور به افغانستان افتخار آفریدند.

در ادامه، حسین بخش صفری مدال‌آور طلا از رشتۀ جوجیتسو صحبت کرد و از رئیس‌جمهور به خاطر تشویق ورزشکاران تشکر نمود و این موفقیت را به همۀ مردم به ویژه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، تبریک گفت.

زهره رضایی مدال‌آور برونز در رشتۀ موتای از مسابقات هنرهای رزمی داخل سالون ترکمنستان، در صحبتی از حمایت و اشتراک رئیس جمهور غنی در مراسم افتتاح رسمی مسابقات آسیایی بین المللی تشکر کرده گفت: "من این موفقیت را که به نمایندگی از دختران افغان در مسابقات مذکور به دست آورد ام به همه زنان افغان تبریک می‌گویم."

دراین دیدار همچنان، دین محمد صوفی عضو تیم ملی فوتسال کشور صحبت کرد و خواهان توجه رئیس جمهور به تقویت بیشتر ورزش به ویژه رشتۀ فوتسال گردید.  

رئیس جمهور کشور، موفقیت مدال‌آوران افغان را در مسابقات آسیایی تبریک گفت و افزود که شما با این دستاورد تان افتخار افغانستان هستید و تعهد خود را با مردم خود به انجام رساندید.

وی از وحدت، همبستگی، همکاری و انسجام میان ورزشکاران قدردانی نمود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که در تاریخ، بار بار ثابت شده و این‌بار شما نیز به اثبات رساندید، زمانی‌که افغان‌ها با اتحاد و اتفاق هدفمندانه به پیش بروند، هیچ چیز مانع آنها شده نمی‌تواند.

وی از زهره رضایی به خاطر موفقیت و نمایندگی سالم در مسابقات متذکره تشکر کرد.

رئیس جمهور کشور با اشاره به ایجاد نهادهای قوی ورزشی و دیدار با شیخ احمد الفهد‌الصباح رئیس شورای مسابقات المپیک آسیایی در عشق آباد گفت: "در مورد ورزش افغانستان با وی بحث‌های مفصل داشتم، در دو ماه آینده نمایندگان شورای المپیک به افغانستان سفر می‌کنند که در حضورداشت موصوف براساس قانون، برای ورزش کشور بنیاد اساسی گذاشته خواهد شد."

محمداشرف غنی گفت که در دو ماه آینده، در مشارکت با شما برای تقویت ورزش افغانستان نقشۀ اصلی و اساسی را خواهیم گذاشت، تا اعتماد کامل ورزشکاران جلب شود.

سپس، اسدالله غضنفر مشاور رئیس جمهور در امور فرهنگی، حکم اعطای تقدیرنامه‌های افتخاری را به ورزشکاران مدال‌آور در مسابقات هنرهای رزمی ترکمنستان، قرائت نمود.

بر اساس معلومات خبرنامه، پس از اعطای تقدیرنامه‌های افتخاری به ورزشکاران مدال‌آور، رئیس جمهور به مسوولین مربوط هدایت داد تا برعلاوه ورزشکاران، به تیم‌های ورزشی و استادان آنها که شب و روز تلاش می‌ورزند، تقدیرنامه درنظرگرفته شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement