خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمايشگاه عکس "مهاجرت غيرقانونى به روايت تصوير" برگزار گرديد

نمايشگاه عکس "مهاجرت غيرقانونى به روايت تصوير" برگزار گرديد

Nov 12, 2017 - 16:21

کابل(پژواک،٢١عقرب ٩٦): وزارت مهاجرين وعودت کنندگان افغانستان، ده ها عکس از وضعيت مهاجرين افغان در مسير رفتن به کشورهاى اروپايى را به نمايش گذاشت.

اين عکس ها که  در مرز های افغانستان، ايران، ترکيه و کشور يونان گرفته شده است، امروز در مرکز معلومات پوهنتون کابل زيرنام "مهاجرت غيرقانونى  به  روايت تصوير" به نمايش گذاشته شد.

مسوولان در وزارت مهاجرين و عودت کنندگان مى گويند که  هدف از برگزاری اين نمايشگاه، به تصوير کشيدن سختی‌ها و مشکلاتى است که مهاجرين افغان در جريان مهاجرت هاى غيرقانونى متحمل مى شوند.

سيد حسين عالمی بلخی وزير مهاجرين و عودت کنندگان که از اين  نمايشگاه  ديدن مى کرد،  از وضعيت بد مهاجرين افغان  نگرانى کرده گفت که اين عکس ها بخشى از مشکلاتى را که مهاجرين افغان در مسير رفتن به کشورهاى اروپايى متقبل مى شوند، به نمايش مى گذارد.

موصوف، عامل اصلی مهاجرت افغانها به کشور های خارجى را نا امنی در کشور دانست؛ اما افزودکه  از آغاز کار حکومت وحدت ملى تاکنون، حدود دو ميليون افغان مهاجر، به کشور عودت کرده اند.

فوتوژورناليست امريکايی که اين عکس ها را گرفته است مى گويد در مدت پنچ سال، اين عکس ها  را از وضعيت مهاجرين  افغان  در مرز های افغانستان، ايران، ترکيه و يونان گرفته است.

وی به پژواک گفت: "امروز من خيلی خوشحالم که اثرهايی که توسط من عکس برداری شده است، در چنين جايی به نمايش گذاشته مى شود؛ اما جای تاسف اين است که تمام عکس هايی را که من گرفته ام هر يک برای بينندگان درد آور است."

موصوف خاطرنشان ساخت: "من در مورد خوبی و بدی اين عکس ها چيزی نمى گويم و فقط وظيفه خود را منحيث فوتوژورناليست اجرا کرده ام و خوبی و خرابی عکس ها را به مخاطبين واگذار مى کنم که خود شان قضاوت کنند."

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement