خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سیاسون کشور: حکومت با مخالفان مسلح داخلی کنار بیاید

سیاسون کشور: حکومت با مخالفان مسلح داخلی کنار بیاید

Nov 21, 2017 - 17:53

کابل (پژواک، ۳۰ عقرب ۹۶): شماری از سیاسيون ، با اظهار نگرانی از وضعیت کنونی در کشور، از دولت و مخالفان مسلح خواستند تا با صلح و همدیگر پذیری، آرامش را به کشور بر گردانند و ملت را از وضعیت کنونی نجات بدهند.

عبدالجبار تقوا رئیس انجمن والیان افغانستان، امروز در نشستی که تحت عنوان "شکوه ایستادگی در خزان توطئه"، در کابل برگزار شده بود، گفت که همه روزه ملت در آتش جنگ و غم می سوزد.

وی افزود: "افغانها بین خود اتحاد دارند و یک سرباز از بدخشان در هلمند و یک هراتی در کندز کشته می شوند که این اتحاد را نشان می دهد؛ اما کسانی هستند كه می خواهند نفاق را در افغانستان دامن بزنند."

موصوف، با بیان اینکه آنان دشمن نظم و نظام و طرفدار به دست گرفتن تفنگ نیستند، ميگويد که رهبران حکومت باید با مخالفان مسلح صلح کنند، نظام و حکومت قانونی را بسازند و سیاست های خود را در منطقه و جهان بهتر کنند در غیر آن وضعیت بدتر از این خواهد شد.

تقوا، از احزاب سیاسی خواست که برای آوردن مخالفان مسلح بر میز مذاکره وارد عمل شوند تا کشور از وضعيت کنونى نجات يابد.

رئیس انجمن والیان افغانستان و والی اسبق کابل، از مخالفان مسلح داخلی نیز خواست که بخاطر تامین صلح و امنیت در کشور از مخالفت دست بکشند و به صلح روی آورند.

موصوف، با نگرانی از خراب شدن وضعيت امنيتى کشور نیز گفت: "تاجران ملى، فرزندان شان و صنعتکاران کشته و اختطاف می شوند؛ اما حکومت در چارچوب ارگ تامین امنیت می کند در صورتیکه امنیت شهروندان و تاجران گرفته نشود، وضعیت خراب تر و سرمایه گذاران از کشور فرار خواهند کرد."

جاوید کوهستانی، آگاه مسائل سیاسی نیز با نگرانی از افزایش تعصبات قومی و لسانی در کشور، گفت که بدون موجودیت وحدت ملت، حکومت و نظام مقتدر به وجود آمده نمی تواند؛ رهبران حکومت باید وحدت ملی را به وجود بیاورند.

از سوی هم مختار مفلح رئیس نهضت اسلامی افغانستان نیز با انتقاد از افزایش ناامنی در کشور، افزود: "حکومت نه برای مردم نان داده توانست و نه امنیت، بلکه نان و امنیت شان را نیز از دست شان گرفت؛ به همین دلیل دیگر در برابر مردم افغانستان روی دیدن را ندارد، بهتر خواهد بود که برای جبران ناکامی خود تلاش کند و غم دادن به ملت مظلوم را بس کند."

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement