خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جريان برق مرکز و چهار ولسوالی ولايت فارياب قطع گردید

اجتماع

آرشيف

جريان برق مرکز و چهار ولسوالی ولايت فارياب قطع گردید

Nov 22, 2017 - 13:58

میمنه (پژواک، اول قوس ۹۶): با قطع جريان برق مرکز و چهار ولسوالى ولايت فارياب، ٥٧ هزار خانواده دراين ولايت، از نعمت داشتن برق محروم شدند. 

 قارى وکيل ولسوالى نامنهاد طالبان  درولسوالى خواجه سبرپوش فارياب، به پژواک گفته است که لین برق  شهرمیمنه و ولسوالی هاى پشتونکوت، خواجه سبزپوش، شیرین تکاب و دولت آباد اين ولايت را قطع کرده اند.

اين فرمانده طالبان افزوده است تا زمانیکه سه باشنده محل، از قید ریاست امنیت ملی رها نشوند، قطعاً اجازه وصل کردن  لين برق را نمی دهند.

اين درحاليست که حدود یکنیم ماه قبل، حاجی امین یکتن ازفرماندهان محلى گروه طالبان در ولسوالی خواجه سبزپوش، سه تن از منسوبین نیروهای امنیتی را که شامل يک پولیس نظم عامه، سرباز اردوی ملی و یک ترافیک بود، در مسیر شاهراه از موتر مسافربری پائین نموده، سرباز اردو را تیرباران کرده ودو تن ديگر تاکنون در اسارت این فرمانده محلى طالبان قراردارد.

اما نیروهای امنیتی در واکنش به این عمل فرمانده طالبان؛ سه تن را درپيوند به همکارى با گروه طالبان که خسربره و پسر کاکای حاجی امین نیزشامل آنها می باشند بازداشت نموده، که طالبان  درعکس العمل به اين موضوع، شاهراه میمنه - جوزجان را دو روزقبل به روی ترافیک مسدود ساختند.

با اينحال، مسولین ریاست برق ولايت فارياب نیز تائید می کنند که ساعت ۱۲ ظهر امروز(چهارشنبه) طالبان لین برق را از مربوطات ولسوالی خواجه سبزپوش قطع کردند.

احمد جاوید بیدار سخنگوی والی فاریاب  به پژواک گفت که سه تن بازداشت شده، عضويت گروه طالبان مسلح را دارند  و دولت به هيچ وجه با طالبان چنين معامله را نخواهد کرد.

افزون برآن، او افزود: "تصميم براين است که به هرقيمتى باشد، شاهراه دوباره بازگردد و طالبان سرکوب شوند."

 اين درحاليست که سه روز میشود که شاهراه میمنه- جوزجان نیز بخاطر سه فرد بازداشت شدۀ طالبان، به روی ترافیک مسدود است و صدها مسافربرى، در دو طرف جاده منتظر باز شدن راه می باشند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement