خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدها مرکز رای دهی در ٧ ولایت کشور بررسی و تایید گردید

صدها مرکز رای دهی در ٧ ولایت کشور بررسی و تایید گردید

Nov 22, 2017 - 17:07

کابل (پژواک،اول قوس ۹۶): کمیسیون مستقل انتخابات در جلسه علنی، ۱۴۰۸ مرکز رای دهی را در ۷ ولایت کشور مورد تصویب قرار داد.

در جلسه یی که امروز به هدف تصویب مراکز رای دهی ۱۰ ولایت کشور در کابل برگزار شده بود، شماری از اعضای کمیسیون مستقل انتخابات، فعالان مدنی و نمایندگان نهادهای ناظر در انتخابات حضور داشتند.

وسیمه بادغیسی معاون عملیاتی کمیسیون مستقل انتخابات، گفت که مراکز رای دهی ۱۰ ولایت از جمله پکتیا، پنجشیر، خوست، ننگرهار، کاپیسا، میدان وردک، کندهار، پکتیکا، هرات و بادغیس که اخیراً ارزیابی مجدد گردیده اند، امروز به بررسی گرفته شد.

وی گفت که در این جلسه ۱۴۰۸ مرکز رای دهی مربوط به هفت ولایت از جمله بادغیس، پکتیا، پنجشیر، خوست، کاپیسا، میدان وردک و هرات تصویب گردید؛ اما ولایت های کندهار، پکتیکا و ننگرهار به جلسه بعدی موکول گردید.

موصوف افزود: "ازجمله ولایات کندهار و میدان وردک که از جلسه قبلی باقی مانده بود تنها ولایت، میدان وردک امروز تصویب شد؛ اما ولایت کندهار باز هم رد و در جلسه بعدی روی آن تصمیم گرفته خواهد شد."

این در حالی است که طی دو جلسه قبلی، مراکز راى دهى  ۱۶ ولایت پس از بررسی مورد تصویب قرار گرفته است وقرار است درمورد  ١١ ولایت دیگر در جلسه بعدی تصمیم اتخاذ شود.

کمیسیون انتخابات، ۱۶ سرطان ۱۳۹۷ را به عنوان روز برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهاى ولسوالی ها تعیین کرده است.

از سويی هم بنیاد انتخابات شفاف افغانستان، با ابراز نگرانی از نبود آمادگى ها براى انتخابات مدعی است که افراد نزدیک به ريیس جمهور و ريیس اجرايى حکومت، تلاش دارند که انتخابات برگزار نشود.

هر چند نگرانی هایی در زمینه امنیت مراکز رای دهی، بودجه و شفافیت انتخابات و زمان برگزاری آن، از سوی نهادهای ناظر و برخی احزاب و جریان های سیاسی مطرح شده؛ اما حکومت تاکید کرده است که برای این کار، آمادگی گرفته است و انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهد شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement