خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نشست سه روزۀ "شبیه سازی سازمان ملل متحد" در کابل تدوير يافت

نشست سه روزۀ "شبیه سازی سازمان ملل متحد" در کابل تدوير يافت

Nov 23, 2017 - 15:02

شهرکابل (پژواک، ٢قوس ٩٦): نشست سه روزه "شبیه سازی سازمان ملل متحد" به هدف آگاهى از نحوۀ کار و تمثيل چگونگى کارکرد اين سازمان، امروز به اشتراک شمارى از جوانان افغان در کابل تدوير يافت.

"شبیه‌ سازی سازمان ملل متحد"، فرصت و زمینه‌ ای است برای جوانان تا گردهم آمده، طرح‌ها و نظریات خود را در راستای حل منازعات بین‌المللی با هم‌دیگر در میان بگذارند. این برنامه، جوانان را در فضای مناسب گفتگو قرار می‌دهد تا در جریان آن، بتوانند با مهارت‌ هایی مثل مدیریت وقت، پذیرش نظر مخالف و فن مذاکره، از نزدیک آشنا شوند.

اين برنامه، از سوی اتحادیه محصلان پوهنتون کابل در تالار این پوهنتون برگزار شده است.

اینل قاسمی مسوول برگزاری کنفرانس شبيه سازی، به پژواک گفت همچو برنامه ها از سال ١٣٦٢ به اين طرف در کشورهای مختلف جهان عملی می شود و در افغانستان بار دوم است که اين کنفرانس برگزار مى گردد.

به گفتۀ او در این مدت، جوانانی که به ‌عنوان نماینده‌ کشورهای عضو سازمان ملل متحد انتخاب شده‌اند، در مورد کشورهایی که از آن نمایندگی می‌کنند، معلومات به‌ دست آورده و در نشست سه روزۀ کنونى، هر جوان می‌تواند از یکی از کشورهای جهان نمایندگی کند و ملل متحد را تمثيل نمايند.

وی افزود که اشتراک کنندگان، در اين نشست سه روزه به نمایندگی از کشورها در رابطه به تروریزم، بحران مهاجرت، مشکلات زنان و غیره صحبت و از آن دفاع می­کنند.

موصوف هدف از اين نشست را، آشنا شدن جوانان با نقش و عملکرد سازمان ملل متحد خوانده گفت: "جوانان عملاً کار می ­نمایند تا بدانند که سازمان ملل متحد در مسایل حل معضلات کشورها چگونه نقش دارد."

او تصریح کرد که پس از نشست سه روزه، بعد از جمع بندی بحث ها، در رابطه به چالش ها و راه های بیرون رفت از آن، قطعنامه اى صادر می ­گردد.

ندیمه امیری یک تن اعضای کلپ شبيه سازی در کابل گفت: "این کلپ را ما سال گذشته ٢٤ اکتوبر تاسیس کردیم، جوانانی که در کلپ اشتراک نموده اند، آموزش مى بينند تا در کنفرانس های بین المللی، چگونه به حیث نماینده یک کشور شرکت کنند و مشکلات کشور را مطرح و از آن دفاع نمايند."

 موصوف، برنامه شبیه سازی سازمان ملل متحد را مفید برای جوانان خوانده گفت که پس از ختم اين نشست سه روزه، اشتراک کنندگان فعال اين برنامه براى اشتراک در همچو برنامه ها، به خارج از کشور نيز معرفى مى شوند.

ملکا همدرد یک تن از اعضای  شبيه سازی ملل متحد، به آژانس خبری پژواک گفت: "ما کلپ را در مقر پوهنتون کابل ساختیم که هدف آن، ارتقای ظرفیت جوانان می باشد و محصلین پوهنتون های مختلف شهر کابل در کلپ آمده و از نحوۀ کار کردهای سازمان ملل متحد آگاهی پیدا می کند."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement