خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"اظهارات محقق خلاف منافع ملى کشور مى باشد"

"اظهارات محقق خلاف منافع ملى کشور مى باشد"

Nov 26, 2017 - 15:53

کابل (پژواک، ٥ قوس۹۶): برخى اعضاى مشرانوجرگه در واکنش به سخنان محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی در مورد ستايش افغان هايى که در جنگ سوريه شرکت کرده اند، گفتند که اظهارات او خلاف منافع ملى کشور مى باشد. 

به اساس گزارش ها حاجی محمد محقق در سفرش به تهران، در نشستظ زیرنام «محبان اهلبیت» از جنرال قاسم سلیمانی یکی از طراحان لشکر فاطمیون در سوریه و نیز از سربازانی که در این جنگ شرکت می ‌کنند به‌ شمول افغان‌ها، سپاس‌گزاری کرده ‌است.

گفته می شود که جنرال قاسم سلیمانی، مهاجران افغان در ایران را تشویق به جنگ در سوریه می‌ کند.

محقق گفته است: «از همه رزمندگان که در این نبردها تشریک مساعی کرده ‌اند؛ چه از رزمندگان عراق و سوریه و همچنان رزمندگان ایران، افغانستان، پاکستان و جای جای دنیا که در این نبردها شرکت کرده ‌اند و در حقیقت نبرد اسلام علیه کفر و دسایس استکبار جهانی بود، پیروز شدند، از آنان صمیمانه تشکر مى کنم.»

در نشست امروز مشرانوجرگه، این سخنان محقق با انتقاد رو به رو شد.

محمد حنیف حنفی عضو اين جرگه گفت که اظهارات محقق، با منافع ملی کشور سازگار نیست و نباید سیاسیون افغانستان، افغان ها را به خاطر دیگران تشویق به جنگ کنند.

او افزود که اظهارات محقق، پیامد بد دارد و نباید افغان ها جنگ بیگانگان را به داخل افغانستان بیاورند و از جوانان سوء استفاده نمایند.

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه در مورد گفت: «با وجودی که من بیانيه محقق صاحب را نشنیده ام؛ اما وقتی که حنفی صاحب گفت؛ متاثر شدم، محقق اشتباه نموده و غلط کرده است.»

او افزود که افغان ها غرق خون هستند و نباید رهبران سیاسی افغانستان، جنگ بیگانه را به خاک خود بیاورند.

به گفته او؛ محقق با اين اظهارات؛ جوانان افغان را به شرکت در جنگ تشويق سوريه نموده است که این کار خطرناک تر از بيمارى سرطان است.

مسلمیار خطاب به محقق گفت: «از سیاسیون خود می خواهیم که بر ملت رحم بکنند و تجارت سیاسی شان را کنار بگذارند، ما نیاز به تداوی زخم خود داریم، نباید دستمال دیگران شویم.»

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement