خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"طالبان از روند آموزشی مکاتب ولسوالی کشک کهنۀ هرات نظارت میکنند"

"طالبان از روند آموزشی مکاتب ولسوالی کشک کهنۀ هرات نظارت میکنند"

Nov 27, 2017 - 16:51

هرات (پژواک،٦قوس ٩٦): رييس معارف ولايت هرات مى پذيرد که اين رياست نتوانسته از دو صد مکتب در ولايت هرات، به دليل تهديدات امنيتى نظارت کند؛ اما مى گويد که طالبان از روند آموزشی مکاتب ولسوالی کشک کهنه نظارت می نمايند.

عبدالرزاق احمدی رييس معارف ولايت هرات که امروز در يک نشست خبرى صحبت مى کردگفت که در حال حاضر، در هرات نزديک به ٩٧٠ مکتب وجود دارد و اداره معارف در سال جاری نتوانسته که از روند آموزش و کارهای اداری بيش از دوصد مکتب که در ولسوالی های نامن اين ولايت  است،  به دليل تهديدات امنيتی، نظارت کند.

او افزود که بعضى مکاتب در ولسوالى ها تحت نظارت طالبان قرار دارد و از شيوه آموزش به خوبى نظارت مى کنند.

نظارت طالبان از مکاتب به جای اداره معارف، با انتقادها در ميان شماری از اعضای شورای ولايتی و فعالان مدنی هرات مواجه شده است و آنان اين اقدام طالبان را به ناتوانی حکومت پيوند می‌دهند.

سيد عظيم کبرزانی عضو شورای ولايتی هرات، به پژواک گفت که نظارت طالبان از روند آموزشى در شمارى از مکاتب، حاکميت دولت را زيرسوال قرار مى دهد.

جواد عميد فعال مدنی در ولايت هرات گفت که اين، ضعف ادارۀ معارف را نشان می دهد که توانايی نظارت را ندارند وحالا از کارکرد مخالفين دولت رضايت نشان می دهند.

هرچندمسوولان در اداره محلی هرات، حاکميت نداشتن کامل دولت در برخی مناطق دوردست هرات را رد نمی‌کنند؛ اما از تلاش های مردم در راستای فعال بودن مکاتب دراين ولسوالی ها سخن می‌زنند.

جيلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت: "درمناطق دورافتاده حاکميت دولت کمتر مشاهده مى شود."

درهمين حال، ذبيح الله مجاهد سخنگوی طالبان  مى گويد که  از روند آموزشى تمام مکاتب ولسوالی های ولايت هرات، آنان نظارت دارند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement